HAAS - to je 50 let zkušeností

Už půl století staví Haas Fertigbau na zkušenostech, odbornosti a lidském přístupu. Padesát let neustále vyvíjí, inovuje a zdokonaluje používané technologie a konstrukční systémy. Projektuje, vyrábí a staví nové domovy pro stále další a další rodiny.

50 let HAAS FERTIGBAU

Jak se Haas Fertigabu stal tím, čím je dnes: úspěšnou, stále rodinnou společností, která stojí na odbornosti a profesionalitě, udržitelném hospodaření se dřevem jako zdrojem a orientací na zákazníka?

Začalo to v roce 1972 výrobou dřevěných sil, stodol a stájí v malé truhlářské dílně ve Falkenbergu v Dolním Bavorsku. Na počátku stál Xaver Haas, který promoval v roce 1969 jako nejmladší tesařský mistr v Německu. Pocházel z tesařské dynastie. Už jeho dědeček i otec zpracovávali ve své truhlářské dílně zemědělské zakázky, ale rodina se vedle toho také věnovala zemědělství, což významně formovalo původní směřování později založené firmy. Hned od počátku můžeme pozorovat přístup, který je dodnes pro firmu jedním z nejdůležitějších. Být blízko svým zákazníkům. Mladý Xaver Haas, vyrážel za farmáři s nabídkou svých služeb, aby měl nakonec tolik zakázek, že malá truhlářská dílna už nestačila. Brzy potřeboval vlastní výrobní halu. A tak, v březnu 1972, pod rodinným jménem „Haas Holzbau“ zahájila výrobu ve Falkenbergu vlastní firma Xavera Haase.

Více o historii

První nízkoenergetický dům

Už před čtyřiceti pěti lety, v době, kdy se ještě vůbec nemluvilo o izolačních hodnotách budov, přišel Xaver Haas s jedním z prvních energeticky úsporných domů. Měl hodnotu součinitele prostupu tepla U = 0,22 W/m2K, což nesplňují ani některé domy stavěné v dnešní době. Je to hodnota odpovídající běžné jednovrstvé konstrukci zdiva o celkové tloušťce 500 mm včetně omítek.

Energeticky úsporný rodinný dům byl ve stejném roce (1977) zaveden do sériové výroby. A protože montované dřevostavby nabídly nejen rychlou výstavbu, ale také nízkou spotřebu energie, staly se tyto inovativní energeticky úsporné domy velice rychle bestsellerem.

Od té doby se podíl dřevostaveb na trhu mezi novými rodinnými domy stále zvyšuje. Jen v Haas Fertigbau jsme realizovali téměř 60 000 takových staveb. A samozřejmě i ten úplně první dům svým majitelům stále dobře slouží.

 

Stavíme na zkušenostech

Během padesáti let se společnost rozrůstala. Z původní hrstky dělníků se stala více než tisícovka zaměstnanců ve třech evropských zemích. Odborníci v Německu, Rakousku a České republice neustále vyvíjí, inovují a zdokonalují používané technologie a konstrukční systémy. Projektují, vyrábějí a staví nové domovy pro stále další a další rodiny.

Jen v České republice jsme postavili od roku 1994 tisíce domů. Právě naše zkušenosti, ověřené postupy a po léta zdokonalované konstrukční systémy využijeme i při stavbě vašeho domova.

HAAS DNES
____

 

OD STROMU KE SPLNĚNÉMU PŘÁNÍ

 

VYSOCE AUTOMATIZOVANÁ VÝROBA

 

 

Staňte se i vy součástí silné mezinárodní společnosti
anebo si vyberte svůj nový domov

Podívejte se na příběhy klientů,

pro které jsme stavěli

 

SPLNĚNÝ SEN

Bungalov Instinkt 1-108, rok výstavby 2019 

 

NAVŠTÍVIT 

MÍSTO BYTU VLASTNÍ DŮM

Rodinný dům Jubilée 2-154, rok výstavby 2017

 

NAVŠTÍVIT 

VÍCE MÍSTA PRO VÍCE DĚTÍ

Základní a mateřská škola Líšnice, rok výstavby 2018

 

NAVŠTÍVIT 

BUNGALON, KTERÝ DĚLÁ RADOST

Bungalov Instinkt 1-108, rok výstavby 2016

 

NAVŠTÍVIT

BLÍŽ PŘÍRODĚ

Rodinný dům Avanti 1-118, rok výstavby 2011

 

NAVŠTÍVIT

APARTMÁNY PRO GOLFOVÝ RESORT

Apartmány, Golf Park Dýšina, rok výstavby 2015

 

NAVŠTÍVIT

DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO

Bungalov podle individuálního projektu, rok výstavby 2013

 

NAVŠTÍVIT

MODERNÍ DŮM V RODNÉ VESNICI

Patrový dům podle individuálního projektu, rok výstavby 2015

 

NAVŠTÍVIT

PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Sportovní hala, Čestlice, rok výstavby 2016

 

NAVŠTÍVIT

 

LUXUS POD JIZERSKÝMI HORAMI

Rodinný dům inspirovaný projektem Avanti 2-147, rok výstavby 2010

 

NAVŠTÍVIT

 

NADČASOVÁ ŠKOLKA

Mateřská škola, Babice, rok výstavby 2014

 

NAVŠTÍVIT

 

Povolit vše