CZ | SK

Haas Fertigbau - Dřevostavby Haas Fertigbau

Zpět na reference

Bungalov Instinkt dělá manželům radost

16. 1. 2018

Nový bungalov od Haas Fertigbau vyrostl loni v červnu v klidné části Popůvek u Brna, v těsném sousedství místního rybníka. Postavila si ho starší manželská dvojice, která si rodinný dům pořídila poprvé po mnoha letech bydlení v bytovém domě. 

A vzhledem k tomu, že pan domácí je profesí stavař a s výběrem si oba manželé dali opravdu záležet, byla volba společnosti Haas Fertigbau promyšleným krokem. I po roce bydlení nešetří oba manželé chválou, zejména jak rychle jejich dřevostavba vyrostla a jak dobře jim slouží.

Manželé si dřevostavbu na klíč vybrali po opakovaných návštěvách centra vzorových domů na brněnském výstavišti. Užili si i výběr vnitřního vybavení – návštěvu v Horažďovicích totiž pojali jako výlet, při kterém spojili příjemné s užitečným. Do dispozic domu Instinkt moc nezasahovali, až na malé detaily jim plně vyhovovalo typové řešení 4+kk + garáž. Na přání je v obývacím pokoji instalován komín pro krbová kamna, větší je okno do ložnice a přibylo i okno do garáže. Terasa je prodloužená a skrytá pod přesahem střechy, dá se tak na ni pohodlně suchou nohou vstoupit jak z obývacího pokoje, tak i z obou ložnic.

Dřevostavby si často vybírají mladší zákazníci bez předsudků. Naopak starší generace k nim často nemá důvěru. V Popůvkách to však neplatilo. „Dřevostavba je pro nás ideální. Je postavená rychle a navíc dobře dýchá. Už jsem sice v penzi, ale stavařinu pořád sleduji, chodím na veletrhy a tak jsme od počátku věděli, že dřevostavba pro nás bude to pravé. A to se na 100 % potvrdilo. Základovou desku jsme dokončili na jaře 2016, 6. dubna začala montáž a 8. června jsme přebírali klíče,“ řekl majitel domu.

I po roce byl z jeho slov cítit obdiv ke kvalitě prací i péči o detaily. „Přesnost byla neskutečná - nikdy jsem neviděl, že by se jednotliví řemeslníci dokázali vystřídat v rámci jednoho dne a ihned navázat. Někdy i v řádu hodin. I kuchyň byla namontována na milimetr přesně, přestože ji vyráběli jen podle výkresů domů – úpravy nerovných stěn, tak typické pro zděné stavby, tady vůbec nebyly potřeba,“ pochvalovali si manželé.

Nyní už majitele bungalovu čeká jen úprava zahrady. A pokud zbyde čas, ještě ochrana proti místnímu větru, který občas nabere - díky mělkému údolí – sílu a ruší pohodu na jinak pohodlné terase.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Napotřetí to panu Martinovi vyšlo

Napotřetí to panu Martinovi vyšlo

Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se přitom přiučil něčemu, co měl rozhodně vědět, než začal stavět. Ačkoli autorem těchto slov není pan Martin, ale filozof Friedrich Nietzsche, přesto by s nimi tento otec dvou dětí určitě souhlasil. 

Den otevřených dveří 8.12.2018

Den otevřených dveří 8.12.2018

Pro velký zájem jsme se rozhodli otevřít dveře ještě posledního domu v tomto roce! Přijďte si prohlédnout bungalov Rio do Pískové Lhoty.

Po letech těší majitele nízké provozní náklady

Po letech těší majitele nízké provozní náklady

I sedm let starý patrový dům Harmony 2 těší svého majitele nízkou spotřebou energie.