LEPŠÍ TECHNOLOGIE

Technologie pro nízkoenergetické domy

Nejmodernější technologie umožňují pohodlnější, úspornější a bezpečnější bydlení. A přesně takové technologie v rodinných domech Haas používáme. Proto konstrukce našich domů splňují parametry, definované pro pasivní domy, a umožňují úsporný provoz s optimálním tepelným komfortem.

Vždy klademe zásadní důraz na kvalitu a rychlost výstavby certifikovaným systémem, na nízkou energetickou náročnost stavěných dřevostaveb, zdravotní nezávadnost používaných materiálů a šetrnost k životnímu prostředí.

Více informací

Systémy vytápění na míru

Standardní výbavou rodinných domů Haas je vytápění tepelným čerpadlem, které je napojené na systém podlahového teplovodního topení. S klientem je ale vždy konzultován nejvhodnější a ekonomicky nejvýhodnější zdroj vytápění, jenž splní náročné požadavky PENB. Není proto žádný problém instalovat plynový kondenzační kotel, elektrické podlahové topné systémy, tepelné čerpadlo, elektrokotel s akumulací i bez akumulace, kotel na biomasu, elektrické přímotopy nebo teplovzdušné vytápění. V současné době jsou velmi atraktivní „balíčky vytápění“, například teplovodní se solárním ohřevem nebo fotovoltaický s elektrickým kotlem, zásobníkem TUV a přípravou včetně projektu pro fotovoltaickou elektrárnu s napojením do distribuční sítě.

Větrací systém s rekuperací

Nepřetržitá výměna vzduchu s minimální ztrátou energie

Centrální systém řízeného větrání s rekuperací je také součástí standardní výbavy rodinných domů Haas, a to jako součást tepelného čerpadla nebo samostatně. Na přání zajistíme i decentrální rekuperaci.

Rekuperace zajišťuje nepřetržitou výměnu vzduchu s minimální ztrátou energie. Přiváděný venkovní vzduch prochází přes rekuperační výměník uvnitř vzduchotechnické jednotky, do něhož z druhé strany vstupuje teplý odpadní vzduch z objektu. Čerstvý vzduch se ohřeje, aniž by se zvyšovaly náklady na vytápění. Rekuperace jsou velmi výkonné – zpětně získávají až 95 % tepla z odváděného vzduchu. Rekuperace chrání před prachem, pylem a hlukem a zamezují vzniku plísní. Volitelným doplňkem rekuperací je entalpický výměník tepla, který dokáže nejen ohřívat čerstvý vzduch, ale předává do něj i potřebnou vlhkost, a optimalizuje tak relativní vlhkost vzduchu v interiéru.

Už samotnou rekuperací lze ušetřit až 50 % nákladů na vytápění. V kombinaci s dalšími systémy, které jsou používány v rodinných domech Haas, je toto číslo ještě výraznější. Mnozí majitelé dřevostaveb tak bývají příjemně překvapeni, když je jejich roční vyúčtování energií často výrazně nižší než v původních domech, a dokonce i v menších bytech.

Solární systémy

Termické i fotovoltaické systémy se zárukou výkonu

Jak už výše uvedené napovídá, naše rodinné domy umíme na míru a dle požadavků klientů vybavit termickými i fotovoltaickými solárními systémy špičkové kvality. Námi používané fotovoltaické systémy pracují s řízením přebytků do ohřevu teplé vody. Projekt rodinného domu samozřejmě počítá i s potřebným uspořádáním rozvodů v rozvaděči.

Se solárními kolektory lze ušetřit až 70 % ročních nákladů na ohřev teplé užitkové vody a až 30 % ročních nákladů na vytápění.

Inteligentní technologie

Mnoho chytrých pomocníků a technologií dostanete společně s novým rodinným domem od společnosti Haas. Součástí standardu jsou například elektronicky ovládané podomítkové předokenní rolety či žaluzie nebo elektronická garážová vrata. Rádi vám ale navrhneme třeba inteligentní elektroinstalace, které se uplatní například při společném řízení osvětlení, okenních žaluzií a rolet, elektrických spotřebičů, vytápění, termostatických hlavic, klimatizace, zavlažování a dalších spotřebičů. Jejich výhodou je i skutečnost, že dnešní inteligentní elektroinstalace šetří elektřinu. Systém totiž řídí spotřebiče tak, aby pracovaly, jen když je potřeba.

zabezpečení

O svůj domov nemusíte mít strach. Do rodinných domů Haas montujeme ty nejnovější zabezpečovací systémy. Revoluční systémy určené k ochraně objektů může hlásit vloupání, požár, zdravotní obtíže, přepadení a případně další rizika.

DETEKTOR POHYBU

Vyhlásí poplach v případě, že rozpozná pohyb v místnosti. Detektor je vhodný především do místností, do kterých je možné vniknout více vstupy. Pohybový detektor hlídá i případné stržení ze zdi.

GSM ÚSTŘEDNA

Je mozkem celého systému. Přijímá hlášení z detektorů (poplach, slabé baterie) a hlásí je dále uživateli formou SMS nebo PCO prostřednictvím vestavěného komunikátoru. Poplach hlásí i prostřednictvím vestavěné sirény.

OPTICKÝ DETEKTOR POŽÁRU

Hlídá a reaguje na přítomnost kouře (viditelné zplodiny hoření) a rovněž na zvýšenou teplotu v místnosti způsobenou požárem. Detektor má rovněž vestavěnou sirénku, která lokálně upozorní na požár.

O dění doma můžete mít neustálý přehled

O dění doma můžete mít neustálý přehled díky mobilní aplikaci. Z kavárny, z dovolené nebo ze služební cesty si můžete ověřit stav alarmu, ovládat jej, prohlížet historii událostí i fotografie pořízené detektory s kamerou, zjistit aktuální teplotu, kde vás zajímá i ověřit stav spotřeby elektřiny.

Povolit vše