ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Máte nějaké referenční domy?

Ano, jsou uvedeny na internetu v sekci Vzorové domy. Najdete zde kontakty na majitele, se kterými je nutné předem domluvit prohlídku. Kromě toho lze navštívit některé naše rozestavěné domy při Dnech otevřených dveří, které pravidelně pořádáme po celé republice a zveřejňujeme je na webu i na našem facebookovém profilu.

V čem jsou vaše domy lepší než zděné?

Dřevostavby Haas Fertigbau jsou ekologické, a to nejen pro úsporu nákladů na vytápění, ale i díky použití zdravotně nezávadných a obnovitelných materiálů. Navíc je naše výroba od roku 2018 zcela neutrální i z hlediska produkce CO2. Dalším důležitým „PRO“ pro dřevostavbu je rychlost výroby a výstavby. S námi můžete bydlet do 12 měsíců od podpisu smlouvy. Díky výrobě stěnových panelů v halách můžeme stavět i v zimě. A v neposlední řadě je to fixní cena, kterou garantujeme. U Haas Fertigbau se nemusíte obávat žádných víceprací ani dalších nákladů.

Jaká je životnost dřevostaveb?

V Kanadě, kde mají dřevostavby dlouholetou tradici, stojí už 100 let. Nejstarší dům Haas Fertigbau stojí od roku 1977. Dalším důkazem dlouhé a dobré životnosti je naše Obchodní centrum v Praze. Dům byl postaven před 30 lety v Německu. Po pěti letech byl rozmontován a přestěhován na Černokosteleckou ulici, kde stojí už 25 let. Přijďte se sami přesvědčit! Ovšem velmi důležitý je způsob užívání a provozování domu.

Jakou máte kapacitu ve výrobě?

Společnost Haas Fertigbau nabízí díky třem výrobním závodům v Česku, Rakousku a Německu prakticky neomezenou výrobní kapacitu. Běžně vyrábíme okolo 1000 staveb ročně.

Jak dlouho trvá vlastní stavba domu?

Od začátku montáže na připravenou základovou desku (spodní stavbu) až do předání hotového domu trvá stavba maximálně smluvně daných 80 pracovních dnů. Průměrně nám ale na kompletní dodávku rodinného domu na klíč stačí 60 pracovních dnů.

Jaké poskytujete záruky?

Standardně poskytujeme záruku prodlouženou na 36 měsíců, tedy o rok déle, než určuje zákon, k tomu přidáváme 30 let garanci na statiku domu. Díky prověřenému, bytelnému a kvalitnímu systému, jeho dokonalému zpracování a mnohaletým zkušenostem z realizované výstavby si Haas Fertigbau může dovolit velkorysou garanci.

Je v ceně domu i základová deska?

Základová deska (spodní stavba) v ceně domu zahrnuta není. Ale v ceně je projekt spodní stavby i vypracování cenové nabídky na její dodávku. Orientační cena je 4 000 až 4 400 Kč/m2 vč. DPH. Konečná cena je závislá na stavebním pozemku (na geografických a geologických podmínkách, přístupnosti apod.). Realizaci vám zajistíme anebo si ji můžete na základě dodané projektové dokumentace zajistit sami.

Jak funguje garance ceny?

Podle smlouvy vám cenu nového domu garantujeme 12 měsíců od data jejího podpisu do data zahájení stavby. Garance ceny je samozřejmě platná i po dobu výstavby, nemůže se tedy stát, že by byla cena domu v jejím průběhu navýšena.

Můžete mi pomoci s financováním?

Díky úzké spolupráci s bankami vám pomůžeme zajistit ve zjednodušeném procesu velmi výhodný hypoteční úvěr s bezkonkurenčními podmínkami. Po celou dobu s vámi bude v kontaktu náš úvěrový specialista s 15letou praxí, který každému klientovi přizpůsobí úvěr na míru. Pomůže vám připravit podklady a bude za vás jednat s bankou. Na vás bude pouze doložit příjmy a výdaje.

Lze upravit dispozice typového projektu? Mohu si dodat projekt vlastní?

Ano a ano. 99% námi realizovaných domů jsou domy na přání, podle na míru vytvořeného projektu. Nabídka typových domů – bungalovů i patrových – je pro zákazníky jen vstupní inspirací, konečná podoba vždy záleží na konkrétních představách a potřebách. Zrovna tak vám postavíme dům podle individuálního projektu – ať už ho máte anebo ho pro vás zpracujeme. Navíc u nás za individuální projekt nezaplatíte ani korunu navíc. Studii pro vás vypracuje náš projektant zcela zdarma.

Jaký je rozdíl mezi difuzně otevřenou a uzavřenou stavbou?

Téma difuzně uzavřené a otevřené konstrukce je velice složité. Pro podrobnější informace můžete kontaktovat naše obchodní zástupce, kteří vám vše rádi vysvětlí. V kostce lze ale říci, že předpokladem difuzně uzavřené konstrukce je minimalizace prostupu vodní páry, která vzniká při běžném užívání domu např. při vaření, koupání apod., do samotné nosné dřevěné konstrukce, která nám zajišťuje dlouhou životnost domu. V Haas Fertigbau tento systém využíváme již téměř 50 let. Oproti tomu difuzně otevřenou konstrukcí páry částečně odcházejí ven. Vždy je nutné v domě zajistit dostatečné větrání a to buď přirozenou cestou okny nebo instalací centrální větrací jednotky s rekuperací.

Co když se dostane vlhkost do vnějšího panelu?

Díky používané technologii difuzně uzavřené konstrukce a dílenskému zpracování je riziko naprosto minimální. Pokud by se tak přesto stalo, např. při bleskových povodních je možné stěnu ze strany interiéru otevřít a nechat dokonale vyschnout.

Mají dřevostavby problém s hořlavostí?

Dřevostavby splňují díky svému opláštění veškeré parametry požární odolnosti stejně jako zděné stavby. Dům navíc vybavujeme optickým detektorem požáru, který hlídá a reaguje na přítomnost kouře (viditelné zplodiny hoření) a rovněž na zvýšenou teplotu v místnosti způsobenou požárem. Detektor s vestavěnou sirénkou lokálně upozorní na požár.

Jak řešíte ve vašich dřevostavbách akustiku?

Stavby Haas splňují veškeré požadavky akustických norem s dostatečnou rezervou a zajišťují tak vysoký standard bydlení a komfortní pocit pohody. Díky dvojitému opláštění a zvukoizolačním vlastnostem obvodových stěn Thermo-Protect® a vnitřních příček si na své přijdou jak milovníci hudby, tak ticha. S kročejovým hlukem stropní konstrukce si pak jednoduše poradí 50 mm vrstva betonového potěru a kročejová izolace pod ní.

Jaké používáte technologie?

Všechny dostupné. Běžně používáme ústřední systém vytápění s otopnými tělesy nebo podlahový systém ústředního vytápění, obojí s různými zdroji tepla. Výběr je zcela na vás – vybrat si můžete plynový kondenzační kotel, elektrické podlahové topné systémy, tepelné čerpadlo, elektrokotel s akumulací i bez akumulace, kotel na biomasu, elektrické přímotopy nebo teplovzdušné vytápění. Atraktivní jsou solární systémy nebo dodávka centrálního větrání s rekuperací. Veškeré nabízené technologie a podrobnosti nejen k vytápění najdete na našem webu ZDE.

Jaké jsou standardy vybavení domu?

Spolupracujeme jen s prověřenými a dlouhodobě vyzkoušenými dodavateli. Rádi se chlubíme, že to, co je jinde za příplatek, je u nás standardem. Veškeré standardní vybavení, ale i širokou nabídku nadstandardních vybavovacích předmětů najdete na webu v zákaznické sekci: https://www.haas-fertigbau.cz/vybaveni-domu a samozřejmě ve smlouvě.

Můžu připevnit do stěny kuchyňské skříňky?

Do obvodových stěn a příček můžete v celé jejich ploše kotvit prakticky jakékoliv skříňky, police, obrázky, televize… a nepotřebujete k tomu žádné speciální kotvicí prostředky. Vzhledem k tomu, že parotěsná fólie (Klima-kontroll membrána) je umístěna pod dvojitým pláštěm ze sádrokartonu a OSB desky, nemusíte se obávat narušení funkce konstrukčního systému v důsledku jejího protržení. Více informací najdete v návodu na používání domu ZDE.

Je možné dodělat si v dřevostavbě dodatečně zásuvky?

Dostatečný počet a rozmístění zásuvek je dobré rozmyslet předem a zahrnout už do samotného projektu. Další zásuvky je možné dodělat, pro rozvod lze použít podlahovou lištu. Plochý přívodní kabel můžete zapustit do sádrokartonové desky.

Pokud nechci na fasádě polystyren, nabízíte jinou alternativu?

Vnější stěny Thermo-Protect® nabízíme i v jiné verzi s izolací z minerální čedičové vlny. Více o nabídce stěn najdete ZDE.

Mohu mít v dřevostavbě velká nebo francouzská okna případně HS portál?

Díky masivní konstrukci a použití 200 mm silných KVH hranolů umožňují naše konstrukce velké rozpony a instalaci velkých oken, francouzských oken / balkonových dveří nebo HS portálů. Limitující je pouze velikost resp. hmotnost daného prvku z hlediska montáže. Běžně osazujeme ve výrobě okna do šířky 3 m, větší okna je nutné osadit až na stavbě.

Lze postavit dřevostavbu i na špatně dostupném pozemku?

Dostupnost pozemku osobně na místě prověříme a uděláme vše pro to, abychom se tam s našimi kamiony dostali. Podmínkou pro průjezd kamionu nebo jeřábu je nutná minimální šířka cesty 3 metry a poloměr otáčení 12 metrů. Cesta a mostky musí být dimenzovány na zatížení min. 40 tun. V krajních případech můžeme celostěnové panely přeložit na menší auto.

VŠE O DŘEVOSTAVBÁCH

Poukaz 100 000 Kč na novou kuchyň

Poukaz 100 000 Kč na novou kuchyň

Získejte poukaz na 100 000 Kč na novou kuchyň k jakémukoliv rodinnému domu Haas. Vybírat můžete z naší nabídky typových domů nebo vám poslatvíme individuální dům podle vašich představ.

Bungalov 1-108 za akční cenu 4 699 000 Kč!

Bungalov 1-108 za akční cenu 4 699 000 Kč!

Rodinný dům s dispozicí 4+kk v dokončení „na klíč“ za akční cenu 4 699 000 Kč! Jen do konce dubna 2024!

Seznamte se se standardem HAAS PREMIUM

Seznamte se se standardem HAAS PREMIUM

Nový domov od Haas je zase lepší. Abyste se v našich dřevostavbách cítili ještě lépe a spokojeněji, posunuli jsme hranice standardní výbavy.

Haas vám usnadní stavbu domu

Haas vám usnadní stavbu domu

V Haas Fertigbau víme, že se stavbou domu je spojena spousta starostí a zařizování. Proto jsme pro všechny klienty nově připravili řadu služeb, které jim pořízení domu usnadní.

Další prestižní certifikát pro Haas

Další prestižní certifikát pro Haas

Německo je evropským lídrem v ochraně životního prostředí a klíčovým aktérem na cestě k udržitelné budoucnosti. Haas Fertigbau je zde držitelem dalšího prestižního certifikátu.

Povolit vše