CZ | SK

Haas Fertigbau - Dřevostavby Haas Fertigbau

TECHNOLOGIE

Vždy klademe zásadní důraz na kvalitu a rychlost výstavby certifikovaným systémem, nízkou energetickou náročnost stavěných dřevostaveb, zdravotní nezávadnost používaných materiálů a šetrnost k životnímu prostředí.

VNĚJŠÍ STĚNY

Jedním z klíčových prvků každého domu jsou vnější stěny. Jejich důležitou úlohou je, aby dům odolal mrazivým
i horkým měsícům, uchoval pro obyvatele komfortní tepelnou pohodu uvnitř domu a ušetřil jim rovněž peníze za energie. V případě montovaných dřevostaveb Haas Fertigbau platí všechny tyto body beze zbytku.
Rodinné domy uchovají zásluhou použitého konstrukčního systému stabilní teplotu v létě i zimě a uspořené finance díky nim opravdu poznáte. O tepelný komfort a nízké náklady na energie se starají certifikované vnější stěny
Thermo-Protect, které jsou vybaveny jak parozábranou, tak i parobrzdou.

DIFUZNĚ UZAVŘENÝ SYSTÉM

SYSTÉM S PAROZÁBRANOU

Parozábranu, nebo chcete-li difuzně uzavřený systém, využívá Haas Fertigbau již přes 40 let a funguje v tisícovkách domů po celé Evropě. Princip spočívá v tom, že jsou nosné konstrukce vnějších stěn spolu s dalšími důležitými vrstvami dokonale chráněny proti pronikání vlhkosti. K tomu slouží parotěsná fólie. Fólie zajišťuje, aby byla vnější stěna neustále naprosto suchá a funkční.

DIFUZNĚ OTEVŘENÝ SYSTÉM

SYSTÉM S PAROBRZDOU

Ve srovnání s parozábranou je parobrzda relativně novým systémem, který se používá teprve několik let. I tak má ale tzv. difuzně otevřený systém velkou budoucnost
a může sloužit jako rovnocenná alternativa osvědčených konstrukcí s parozábranou. V čem je parobrzda jiná? Dovoluje části vlhkosti z interiéru proniknout
do konstrukce vnějších stěn, prostoupit jí a následně se odpařit ven. Funguje tak spíše jako regulace – jednoduše zabraňuje vstupu nadměrného množství vlhkosti. Rychlý prostup vlhkosti skrz konstrukci a její následné odpaření zajišťují materiály s nízkým difuzním odporem ve skladbě vnější stěny.
To se týká jak tepelných izolací, tak i samotné fasády.

POROVNÁNÍ

Oba systémy skvěle fungují. Pokud máte rádi tradiční řešení, zvolte parozábranu, pokud jste příznivcem novinek, můžete sáhnout po parobrzdě. V prvotřídním certifikovaném provedení Thermo-Project tvoří obě provedení hlavní součást nízkoenergetických rodinných domů Haas Fertigbau.

Parozábrana ani parobrzda neřeší otázku větrání rodinných domů, jejich úkol je odlišný. Dostatečný odvod vlhkosti z interiéru zajistíte vždy jen přirozeným větráním, případně využitím decentrálního či centrálního řízeného větrání s rekuperací.