Zpět na reference

Patrový dům Venezia

22. 1. 2018

Symbióza komfortu, spolehlivosti a efektivity – a nejen v oblasti vytápění. Manželé Stollovi bydleli původně v pronajatém domě, ale ten jim přestal vyhovovat. Začali tedy řešit vlastní bydlení. 

Asi nejtěžší pro ně bylo najít vhodnou parcelu – tu hledali v okolí Liberce až dva roky. Nakonec vhodný pozemek našli a nastala fáze, kterou zná většina stavebníků – společně si ujasnit, jaký dům chtějí. Stavební systém si pečlivě vybírali, nakonec padla volba na dům Venezia z nabídky společnosti Haas Fertigbau.

„Společnost Haas Fertigbau si nás získala svým perfektním přístupem a solidností. Když jsme pak navštívili jejich vzorový dům u Mladé Boleslavi a jednali přímo se zástupcem společnosti, měli jsme jasno. Ocenili jsme hlavně pozitivní a slušný přístup a naší volby jsme nikdy nelitovali. Na rozdíl od předchozích firem, kde se pořád něco měnilo, včetně cen, tak lidé od Haas Fertigbau pokaždé splnili, co slíbili,“ řekla paní majitelka při návštěvě zástupcům redakce časopisu Můj dům, která prezentovala jejich dřevostavbu na stránkách tohoto oblíbeného magazínu o bydlení.

Patrový dům Basic Line Venezia řadí Haas Fertigbau mezi rodinné domy, které na sebe díky svému řešení okamžitě strhnou pozornost – a to nejen u odborné veřejnosti. Dům byl například oceněn významnou cenou Dům roku. Exteriér i interiér této dřevostavby jsou v dokonalém souladu s požadavky moderního bydlení. Dřevo se u typového řešení uplatňuje nejen jako základní stavební materiál, ale i jako prvek výrazně ovlivňující tvář celého domu. Dřevěné obklady fasády v rámci podkroví a sloupy výrazného balkonu jsou zde typickými prvky. Ale i dům je společnost Haas Fertigbau Chanovice připravena „obléci“ vám do méně rustikálního provedení, stačí jen vyslovit takové přání a upravit si váš dům na klíč přesně na míru podle vašich představ. Podobně tomu bylo i u domu manželů Stollových. Projektanti společnosti Haas Fertigbau jim navíc pomohli se vypořádat s velmi svažitým terénem parcely. Na druhé straně i náročné terénní úpravy přidaly domu na zajímavosti.

Promyšlené je i vytápění a ohřev teplé vody tohoto rodinného domu. Dům k vytápění i k vaření využívá plyn, s ohřevem teplé vody pomáhají fototermické solární panely na střeše. Kondenzační kotel ohřívá vodu v podlahovém topení, v koupelnách jsou pomocné radiátory. V domě je navíc provedena příprava pro krbová kamna, ale ta zatím rodina nezvažuje. Díky tepelně-izolačním vlastnostem konstrukce (stěny Thermo-Protect Optimum) má dům nízkou spotřebu. Termosolární panely současně ohřívají bazén.

Čas věnovaný výběru vhodné parcely a dodavatele domu se majitelům vyplatil. Dnes si užívají komfort nejen uvnitř, ale díky zajímavému okolí, krásnému výhledu, bazénu a promyšlenému řešení celého pozemku i při pobytu na terase či zahradě.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Den otevřených dveří 16.10. - Martinov

Den otevřených dveří 16.10. - Martinov

Rádi byste si prohlédli prvotřídní dřevostavbu na vlastní oči? A k tomu dostali slevu až 380 000 Kč na nový dům? Stavte se za námi ve vzorovém domě v Martinově v neděli 16. října.

Den otevřených dveří 15.10.2022 - Uhříněves

Den otevřených dveří 15.10.2022 - Uhříněves

Individuálně upravený bungalov Instinkt v Uhříněvsi jsme zájemcům ukazovali před měsícem. V sobotu 15. října už bude téměř připraven k předání majitelům. Přijďte se na něj podívat a říct si o slevu až 380 000 Kč.

V sobotu 8. října otevíráme 7 domů!

V sobotu 8. října otevíráme 7 domů!

V rámci tradičního Dne otevřených dřevostaveb, který pořádá ADMD (Asociace dodavatelů montovaných dřevostaveb) 8. 10. 2022 od 10 do 17 hod., můžete navštívit tři naše vzorové domy a čtyři rozestavěné stavby v rámci celé České republiky.

Souhlasím