Zpět na reference

SPORTOVNÍ HALA V ČESTLICÍCH

14. 12. 2018

V posledních dnech roku 2016 zahájilo sdružení firem Haas Fertigbau Chanovice s.r.o. a BERGER BOHEMIA a.s. z Plzně stavební práce na nové tělocvičně v obci Čestlice v okrese Praha-východ. 

Kolaudace a předání proběhlo v srpnu 2017, ve zkušebním provozu je hala od září 2017 určena především pro potřeby ZŠ a MŠ Čestlice, zájmové sportovní kroužky dětí místní ZŠ a další sportovní aktivity (TJ SOKOL Čestlice a Škola Taekwondo ITF NA-MU). 

Investorem byla obec Čestlice, autorem projektu je společnost PilsProjekt, s.r.o., z Plzně. Celkové vnější půdorysné rozměry stavby jsou 40,8 × 17,1 m, z jihu přistavěný přístřešek stavby zvětšuje celkovou délku stavby na 42,7 m. Sportovní hala je vysoká devět metrů, nad tuto výšku vystupuje šest solárních termických panelů na střeše objektu.

Světlé vnitřní rozměry herní plochy jsou 30 × 15,6 m (mezi sloupy) a nejnižší světlá výška pod vazník je 6,4 m, nejvyšší světlá výška 8,4 metru. Konstrukce je difuzně uzavřená, celá stavba je řešena v co nejvyšší míře prefabrikace – u samotné tělocvičny je to kombinace železobetonového skeletu, železobetonových prahů s prefabrikovanými panely, podélné ztužení a výměny jsou z lepeného lamelového dřeva.

Celá vestavba zázemí 1. NP, 2. NP a půdního prostoru je samonosná konstrukce, řešená principem montované dřevostavby. Nosníky střechy jsou navrženy z klenutých vazníků z lepeného lamelového dřeva GL36h uložených na železobetonových pilířích. Opláštění tělocvičny je z PUR panelů, které jsou uloženy na železobetonové prahy a po celé výšce stavby kotveny železobetonové pilíře. Interiér tělocvičny je kombinací materiálů v bílé barvě v kontrastu s dřevěnými prvky. Podhled tvoří bílé, perforované akustické panely.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Den otevřených dveří 16.10. - Martinov

Den otevřených dveří 16.10. - Martinov

Rádi byste si prohlédli prvotřídní dřevostavbu na vlastní oči? A k tomu dostali slevu až 380 000 Kč na nový dům? Stavte se za námi ve vzorovém domě v Martinově v neděli 16. října.

Den otevřených dveří 15.10.2022 - Uhříněves

Den otevřených dveří 15.10.2022 - Uhříněves

Individuálně upravený bungalov Instinkt v Uhříněvsi jsme zájemcům ukazovali před měsícem. V sobotu 15. října už bude téměř připraven k předání majitelům. Přijďte se na něj podívat a říct si o slevu až 380 000 Kč.

V sobotu 8. října otevíráme 7 domů!

V sobotu 8. října otevíráme 7 domů!

V rámci tradičního Dne otevřených dřevostaveb, který pořádá ADMD (Asociace dodavatelů montovaných dřevostaveb) 8. 10. 2022 od 10 do 17 hod., můžete navštívit tři naše vzorové domy a čtyři rozestavěné stavby v rámci celé České republiky.

Souhlasím