Zpět na reference

SPORTOVNÍ HALA V ČESTLICÍCH

14. 12. 2018

V posledních dnech roku 2016 zahájilo sdružení firem Haas Fertigbau Chanovice s.r.o. a BERGER BOHEMIA a.s. z Plzně stavební práce na nové tělocvičně v obci Čestlice v okrese Praha-východ. 

Kolaudace a předání proběhlo v srpnu 2017, ve zkušebním provozu je hala od září 2017 určena především pro potřeby ZŠ a MŠ Čestlice, zájmové sportovní kroužky dětí místní ZŠ a další sportovní aktivity (TJ SOKOL Čestlice a Škola Taekwondo ITF NA-MU). 

Investorem byla obec Čestlice, autorem projektu je společnost PilsProjekt, s.r.o., z Plzně. Celkové vnější půdorysné rozměry stavby jsou 40,8 × 17,1 m, z jihu přistavěný přístřešek stavby zvětšuje celkovou délku stavby na 42,7 m. Sportovní hala je vysoká devět metrů, nad tuto výšku vystupuje šest solárních termických panelů na střeše objektu.

Světlé vnitřní rozměry herní plochy jsou 30 × 15,6 m (mezi sloupy) a nejnižší světlá výška pod vazník je 6,4 m, nejvyšší světlá výška 8,4 metru. Konstrukce je difuzně uzavřená, celá stavba je řešena v co nejvyšší míře prefabrikace – u samotné tělocvičny je to kombinace železobetonového skeletu, železobetonových prahů s prefabrikovanými panely, podélné ztužení a výměny jsou z lepeného lamelového dřeva.

Celá vestavba zázemí 1. NP, 2. NP a půdního prostoru je samonosná konstrukce, řešená principem montované dřevostavby. Nosníky střechy jsou navrženy z klenutých vazníků z lepeného lamelového dřeva GL36h uložených na železobetonových pilířích. Opláštění tělocvičny je z PUR panelů, které jsou uloženy na železobetonové prahy a po celé výšce stavby kotveny železobetonové pilíře. Interiér tělocvičny je kombinací materiálů v bílé barvě v kontrastu s dřevěnými prvky. Podhled tvoří bílé, perforované akustické panely.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Den otevřených dveří 2.7.2022 - Lipovec

Den otevřených dveří 2.7.2022 - Lipovec

Kdy je ten nejlepší čas naplánovat stavbu nového domu? Možná právě teď. Proto jsme pro vás připravili další den otevřených dveří. Tentokrát si v Lipovci u Blanska můžete prohlédnout oblíbený Instinkt 1-108.

Den otevřených dveří 25.6.2022 - Hradištko

Den otevřených dveří 25.6.2022 - Hradištko

Bungalov podle individuálního projektu v Hradištku na Praze-západ je dalším domem, který vám otevřeme v sobotu 25. června.

Den otevřených dveří 19.6.2022 - 2 domy

Den otevřených dveří 19.6.2022 - 2 domy

Všichni, kteří se chystáte stavět, POZOR! V neděli 19. června se přijeďte podívat do Klášterce nad Ohří, prohlédnout si můžete stavby hned dvou bungalovů! Návštěvu je tentokrát nutné rezervovat.

Souhlasím se vším