Zpět na reference

SPORTOVNÍ HALA V ČESTLICÍCH

14. 12. 2018

V posledních dnech roku 2016 zahájilo sdružení firem Haas Fertigbau Chanovice s.r.o. a BERGER BOHEMIA a.s. z Plzně stavební práce na nové tělocvičně v obci Čestlice v okrese Praha-východ. 

Kolaudace a předání proběhlo v srpnu 2017, ve zkušebním provozu je hala od září 2017 určena především pro potřeby ZŠ a MŠ Čestlice, zájmové sportovní kroužky dětí místní ZŠ a další sportovní aktivity (TJ SOKOL Čestlice a Škola Taekwondo ITF NA-MU). 

Investorem byla obec Čestlice, autorem projektu je společnost PilsProjekt, s.r.o., z Plzně. Celkové vnější půdorysné rozměry stavby jsou 40,8 × 17,1 m, z jihu přistavěný přístřešek stavby zvětšuje celkovou délku stavby na 42,7 m. Sportovní hala je vysoká devět metrů, nad tuto výšku vystupuje šest solárních termických panelů na střeše objektu.

Světlé vnitřní rozměry herní plochy jsou 30 × 15,6 m (mezi sloupy) a nejnižší světlá výška pod vazník je 6,4 m, nejvyšší světlá výška 8,4 metru. Konstrukce je difuzně uzavřená, celá stavba je řešena v co nejvyšší míře prefabrikace – u samotné tělocvičny je to kombinace železobetonového skeletu, železobetonových prahů s prefabrikovanými panely, podélné ztužení a výměny jsou z lepeného lamelového dřeva.

Celá vestavba zázemí 1. NP, 2. NP a půdního prostoru je samonosná konstrukce, řešená principem montované dřevostavby. Nosníky střechy jsou navrženy z klenutých vazníků z lepeného lamelového dřeva GL36h uložených na železobetonových pilířích. Opláštění tělocvičny je z PUR panelů, které jsou uloženy na železobetonové prahy a po celé výšce stavby kotveny železobetonové pilíře. Interiér tělocvičny je kombinací materiálů v bílé barvě v kontrastu s dřevěnými prvky. Podhled tvoří bílé, perforované akustické panely.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Poukaz 100 000 Kč na novou kuchyň

Poukaz 100 000 Kč na novou kuchyň

Získejte poukaz na 100 000 Kč na novou kuchyň k jakémukoliv rodinnému domu Haas. Vybírat můžete z naší nabídky typových domů nebo vám poslatvíme individuální dům podle vašich představ.

Bungalov 1-108 za akční cenu 4 699 000 Kč!

Bungalov 1-108 za akční cenu 4 699 000 Kč!

Rodinný dům s dispozicí 4+kk v dokončení „na klíč“ za akční cenu 4 699 000 Kč! Jen do konce dubna 2024!

Seznamte se se standardem HAAS PREMIUM

Seznamte se se standardem HAAS PREMIUM

Nový domov od Haas je zase lepší. Abyste se v našich dřevostavbách cítili ještě lépe a spokojeněji, posunuli jsme hranice standardní výbavy.

Povolit vše