Zpět na výpis článků

Maximální úspora energií s domy Haas

16. 11. 2021

Pořídit si nízkoenergetický dům, zvlášť dnes, v době neustále se zvyšujících nákladů na energie, rozhodně dává smysl. My v Haas jsme se rozhodli jít ještě dál, a proto naše domy splňují dokonce parametry pasivních domů.

Pokud chcete mít jistotu, že na výdajích za energie ve svém domě skutečně ušetříte, zaměřte se především na míru izolace konstrukce – takzvaný součinitel prostupu tepla. Značí se U a jeho jednotkou je W/m2K. Hodnota udává, kolik tepla unikne konstrukcí o ploše 1 m2 při rozdílu teplot jejích povrchů. U nás se můžete spolehnout na vynikající hodnotu certifikovaných stěn Thermo-Protect® 40, kdy U = 0,10 W/m²K a splňuje i parametry pro pasivní domy.

Tepelné čerpadlo je u nás standard

Pro dlouhodobé úspory je další důležitou položkou zdroj vytápění. Abychom vám pomohli šetřit budoucí výdaje za energie, rozhodli jsme se, že od 1. 11. 2021 rodinné domy Haas už ve standardu vybavíme tepelným čerpadlem vzduch-voda (Vaillant aroTHERM 75/6), na které napojíme podlahové teplovodní vytápění.

To chce klid a nohy v teple

Použitím teplovodního podlahového vytápění vám přidáváme hned několik dalších výhod. Tou největší je opět úspora, protože rovnoměrné rozložení teploty a teplo „od nohou“ přispívají k vyššímu tepelnému komfortu při nižší teplotě. Proto je možné vytápět místnosti na teplotu o 1–2 °C nižší, než jste zvyklí, ale dosáhnout stejného pocitu pohodlí. Tím ale výčet předností topení podlahou nekončí.

  • Šetříte náklady na energie, protože nemusíte topit tolik jako při použití radiátorů.
  • Příjemný pocit tepla od podlahy (můžete bez obav nechat běhat děti bosé a hrát si na zemi).
  • Vhodné pro alergiky, protože díky rovnoměrnému prohřívání vzduchu nevíří prach.
  • Nevysušuje tolik vzduch a pomáhá udržovat vlhkost na optimální úrovni, a tak v domě nehrozí plísně.
  • V parném létě můžete místnosti podlahou naopak chladit.
  • Nezabírá žádné místo v místnosti a vy tak můžete využít každý centimetr užitné plochy.
  • Lze ho instalovat pod všechny druhy podlahových krytin.

Teplo rodinného krbu

Abyste si mohli dopřát skutečné teplo rodinného krbu, přidáme vám navíc do standardní výbavy ještě komín k napojení krbu nebo krbových kamen (za příplatek můžeme dodat rovnou komínové těleso s integrovaným krbem). Krb nebo krbová kamna můžete využít k sezonnímu přitápění (například na podzim, kdy ještě není potřeba zapínat celý topný systém, si hodíte do krbu polínko, a hned budete mít v domě příjemněji…), ale především vám živý oheň doma vytvoří neopakovatelnou atmosféru a kromě těla zahřeje i ducha.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Den otevřených dveří 16.10. - Martinov

Den otevřených dveří 16.10. - Martinov

Rádi byste si prohlédli prvotřídní dřevostavbu na vlastní oči? A k tomu dostali slevu až 380 000 Kč na nový dům? Stavte se za námi ve vzorovém domě v Martinově v neděli 16. října.

Den otevřených dveří 15.10.2022 - Uhříněves

Den otevřených dveří 15.10.2022 - Uhříněves

Individuálně upravený bungalov Instinkt v Uhříněvsi jsme zájemcům ukazovali před měsícem. V sobotu 15. října už bude téměř připraven k předání majitelům. Přijďte se na něj podívat a říct si o slevu až 380 000 Kč.

V sobotu 8. října otevíráme 7 domů!

V sobotu 8. října otevíráme 7 domů!

V rámci tradičního Dne otevřených dřevostaveb, který pořádá ADMD (Asociace dodavatelů montovaných dřevostaveb) 8. 10. 2022 od 10 do 17 hod., můžete navštívit tři naše vzorové domy a čtyři rozestavěné stavby v rámci celé České republiky.

Souhlasím