TECHNOLOGIE

Vždy klademe zásadní důraz na kvalitu a rychlost výstavby certifikovaným systémem, nízkou energetickou náročnost stavěných dřevostaveb, zdravotní nezávadnost používaných materiálů a šetrnost k životnímu prostředí.

nízkoenergetický dům pasivní dům

Energeticky úsporné, nízkoenergetické, pasivní, aktivní, s téměř nulovou spotřebou energie – to všechno jsou přívlastky domů, které se nabízí zájemci o nové bydlení.

Zájemce chce přitom hlavně dům, jehož provoz ho bude stát co nejméně a který současně nabídne optimální tepelný komfort.

A právě takové domy Haas Fertigbau nabízí.

Více informací

Systémy vytápění na míru

V rodinných domech Haas běžně používáme ústřední systém vytápění s otopnými tělesy nebo podlahový systém ústředního vytápění, obojí s různými zdroji tepla. Výběr je zcela na vás – vybrat si můžete plynový kondenzační kotel, elektrické podlahové topné systémy, tepelné čerpadlo, elektrokotel s akumulací i bez akumulace, kotel na biomasu, elektrické přímotopy nebo teplovzdušné vytápění. Atraktivní jsou „balíčky vytápění“, například teplovodní se solárním ohřevem nebo fotovoltaický s elektrickým kotlem, zásobníkem TUV a přípravou včetně projektu pro fotovoltaickou elektrárnu s napojením do distribuční sítě.

Solární systémy

Termické i fotovoltaické systémy se zárukou výkonu

Jak už výše uvedené napovídá, naše rodinné domy umíme na míru a dle požadavků klientů vybavit termickými i fotovoltaickými solárními systémy špičkové kvality. Námi používané fotovoltaické systémy pracují s řízením přetoků do vody, projekt rodinného domu samozřejmě počítá i s potřebným uspořádáním rozvodů v rozvaděči. Fotovoltaická elektrárna je osazena vysoce kvalitními fotovoltaickými moduly s polykrystalickou technologií článků a účinností až 16,15 %. Na tyto panely je výrobcem dána záruka až 10 let, což daleko přesahuje zákonem stanovenou lhůtu. Záruka výkonu je 25 let s předpokládaným lineárním poklesem.

Do našich domů dodáváme solární kolektory VAILLANT. S nimiž lze ušetřit až 70 % ročních nákladů na ohřev teplé užitkové vody a až 30 % ročních nákladů na vytápění.

Větrací systém s rekuperací

Nepřetržitá výměna vzduchu s minimální ztrátou energie

V našich domech nechybí ani systém řízeného větrání s rekuperací, a to jak decentrální, tak centrální. Rekuperace zajišťuje nepřetržitou výměnu vzduchu s minimální ztrátou energie. Přiváděný venkovní vzduch prochází přes rekuperační výměník uvnitř vzduchotechnické jednotky, do něhož z druhé strany vstupuje teplý odpadní vzduch z objektu. Čerstvý vzduch se ohřeje, aniž by se zvyšovaly náklady na vytápění. Rekuperace jsou velmi výkonné – zpětně získávají až 95 procent tepla z odváděného vzduchu. Rekuperace chrání před prachem, pylem a hlukem a zamezují vzniku plísní. Volitelným doplňkem rekuperací je entalpický výměník tepla, který dokáže nejen ohřívat čerstvý vzduch, ale předává do něj i potřebnou vlhkost, a optimalizuje tak relativní vlhkost vzduchu v interiéru.

Už samotnou rekuperací lze ušetřit až 50 procent nákladů na vytápění. V kombinaci s dalšími systémy, používanými v rodinných domech Haas je toto číslo ještě výraznější. Mnozí majitelé dřevostaveb tak bývají příjemně překvapeni, když je jejich roční vyúčtování energií často výrazně nižší než v původních domech, a dokonce i v menších bytech.

Inteligentní domy

Jestliže plánujete stavbu domu, měli byste myslet i na chytré pomocníky. My v Haas Fertigbau Vám například navrhneme inteligentní elektroinstalace, které se uplatní například při společném řízení osvětlení, okenních žaluzií a rolet, elektrických spotřebičů, vytápění, termostatických hlavic, klimatizace, zavlažování a dalších spotřebičů.

 

Více informací

zabezpečení

O svůj domov nemusíte mít strach. Do rodinných domů Haas montujeme ty nejnovější zabezpečovací systémy od společnosti Jablotron. Revoluční systém určený k ochraně objektů může hlásit vloupání, požár, zdravotní obtíže, přepadení a případně další rizika.

DETEKTOR POHYBU

Vyhlásí poplach v případě, že rozpozná pohyb v místnosti. Detektor je vhodný především do místností, do kterých je možné vniknout více vstupy. Pohybový detektor hlídá i případné stržení ze zdi.

GSM ÚSTŘEDNA

Je mozkem celého systému. Přijímá hlášení z detektorů (poplach, slabé baterie) a hlásí je dále uživateli formou SMS nebo PCO prostřednictvím vestavěného komunikátoru. Poplach hlásí i prostřednictvím vestavěné sirény.

OPTICKÝ DETEKTOR POŽÁRU

Hlídá a reaguje na přítomnost kouře (viditelné zplodiny hoření) a rovněž na zvýšenou teplotu v místnosti způsobenou požárem. Detektor má rovněž vestavěnou sirénku, která lokálně upozorní na požár.

O dění doma můžete mít neustálý přehled

O dění doma můžete mít neustálý přehled díky mobilní aplikaci MyJABLOTRON. Z kavárny, z dovolené nebo ze služební cesty si můžete ověřit stav alarmu, ovládat jej, prohlížet historii událostí i fotografie pořízené detektory s kamerou, zjistit aktuální teplotu, kde vás zajímá i ověřit stav spotřeby elektřiny.

Souhlasím