BLOOWER-DOOR TEST

Blower-door test prodlouží životnost stavby

Dřevostavby Haas jsou energeticky velmi nenáročné, konstrukce dokonce splňují parametry definované pro pasivní domy. Pro získání dotace z programu Nová zelená úsporám na stavbu energeticky úsporného domu je ale potřeba také úspěšné absolvování tzv. blower-door testu. Ten slouží k ověření kvality provedení a vzduchotěsnosti obvodového pláště stavby. Během měření se pak kontrolují veškerá kritická místa, jako jsou například okna, zásuvky a prolepení parotěsné fólie. Kontrolu blower-door testem v rámci stavby každého domu provádíme hned dvakrát.

Kontaktujte nás

Jak test probíhá?

Princip zkoušky spočívá ve vytvoření podtlaku, resp. přetlaku v budově, který je zajištěn pomocí blower-door ventilátoru, který se instaluje na vchodové dveře nebo okno budovy. Poté se v budově vytvoří podtlak nebo přetlak, aby se zjistilo, kolik vzduchu proudí do nebo z interiéru netěsnostmi. Z těchto měření se pak stanoví hodnota intenzity výměny vzduchu při stanoveném rozdílu tlaků mezi interiérem a exteriérem.

Podívejte se na video, jak blower-door test provádíme:

Víte, že blower-door test provádí HAAS zdarma?

Tento test v našich nových rodinných domech v rámci lepších služeb provádíme zdarma. Vy tak máte jistotu, že je váš dům dokonale izolovaný a nebude v něm docházet ke ztrátám tepla a pronikání vlhkosti do konstrukce domu. Životnost rodinného domu se tím prodlouží.

Povolit vše