Zpět na výpis článků

Šťastné bydlení nedaleko Berlína

5. 6. 2023

V Braniborsku, uprostřed venkova, přitom v bezprostřední blízkosti Berlína, vznikl mimořádný stavební projekt - obytný komplex Bötzow od společnosti Haas Fertigbau.

Šťastný život v udržitelných vícegeneračních dřevostavbách

Stačí si vybrat: rodinný dům, dvojdům nebo raději byt v rezidenčním komplexu? V nové rezidenční čtvrti „Zum Glück“ se šťastně snoubí flexibilita bydlení se širokým spektrem služeb a možností vyžití.

Promyšlenou koncepcí bydlení proti nedostatku životního prostoru

S průběžným rozvojem obce Bötzow, která leží v regionu Braniborsko nedaleko Berlína, se obytná zástavba postupně blížila k areálu, v němž se v minulosti vyráběly velké dřevěné navíjecí cívky a průmyslové obaly ze dřeva. Další komerční využití areálu jako průmyslové zóny by ovšem přineslo řadu problémů především se zvýšeným hlukem a nárůstem dopravy.Z důvodu zvýšené poptávky po bytové výstavbě v katastru obce Bötzow tak investor ve spolupráci s magistrátem města připravil a navrhl moderní urbanistický koncept, který umožnil přestavbu opuštěného industriálního areálu do podoby udržitelného životního prostoru určeného k bytové zástavbě. Odpovědnost za výstavbu všech budov připadla společnosti Haas Fertigbau.Vícepodlažní bytové domy byly realizovány jako přístavby a rodinné domy. Dvojdomy pak byly postaveny přímo na zakázku, tzv. na klíč.

Udržitelné dřevostavby nastavují nové standardy

V novém obytném komplexu vyrostlo šest bytových domů, v nichž se nachází 54 dvou- a třípokojových bytů o výměře 54 až 72 m2. Každý z bytů má k dispozici balkon nebo terasu. Dále byly postaveny 4 dvojdomy (tedy 8 rodinných domů), 1 rodinný dům se 2 bytovými jednotkami a dále ještě 5 samostatných rodinných domů.Na stavbu vysoce energeticky úsporných budov byly využity prvotřídní udržitelné prefabrikované dřevěné konstrukce, jež splňují tradičně vysoké nároky a standardy kvality výrobních procesů, materiálů a staveb společnosti Haas Fertigbau. Výsledkem společného snažení všech zúčastněných se stal unikátní bytový komplex nízkoenergetických budov zasazený do idylické lokality, jenž přináší vysokou kvalitu bydlení s maximální občanskou vybaveností i špičkovým vybavením interiérů.Bytový komplex „Zum Glück“ v obci Bötzow nabízí šťastné bydlení, jež svou jedinečnou povahou okouzlí nájemníky, majitele i investory.Unikátní projekt realizovaný společností Haas Fertigbau se tak stal modelovým příkladem, který ukazuje možnou budoucnost trvale udržitelné bytové výstavby (nejen) v berlínském regionu a v Braniborsku.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

FOR ARCH 2023

FOR ARCH 2023

Vstupenky zdarma a zářijové akce od Haas Fertigbau!
Těšíme se na setkání se všemi zájemci o prvotřídní rodinné domy na veletrhu FOR ARCH 19. - 23. 9. 2023 u stánku č. 5A07 v hale 5 v PVA Expo Praha v Letňanech!

Bungalov Rapido 2-81 za akční cenu

Bungalov Rapido 2-81 za akční cenu

Rodinný dům s dispozicí 4 + KK za akční cenu 4 399 999 Kč ve standardu PREMIUM na klíč nebo „k dokončení“ za 3 799 000 Kč! Pouze v září 2023!

Poukaz 100 000 Kč na novou kuchyň

Poukaz 100 000 Kč na novou kuchyň

Vyberte si jakýkoliv rodinn dům Haas a získejte poukaz 100 000 Kč na novou kuchyň!

Povolit vše