Haas Fertigbau - Haas Fertigbau

Zpět na výpis článků

SPORTOVNÍ HALA V ČESTLICÍCH

22. 11. 2017

V posledních dnech roku 2016 zahájilo sdružení firem Haas Fertigbau Chanovice s.r.o. a BERGER BOHEMIA a.s. z Plzně stavební práce na nové tělocvičně v obci Čestlice v okrese Praha-východ.

Kolaudace a předání proběhlo v srpnu 2017, ve zkušebním provozu je hala od září 2017 určena především pro potřeby ZŠ a MŠ Čestlice, zájmové sportovní kroužky dětí místní ZŠ a další sportovní aktivity (TJ SOKOL Čestlice a Škola Taekwondo ITF NA-MU). Investorem byla obec Čestlice, autorem projektu je společnost PilsProjekt, s.r.o., z Plzně. Celkové vnější půdorysné rozměry stavby jsou 40,8 × 17,1 m, z jihu přistavěný přístřešek stavby zvětšuje celkovou délku stavby na 42,7 m. Sportovní hala je vysoká devět metrů, nad tuto výšku vystupuje šest solárních termických panelů na střeše objektu. Světlé vnitřní rozměry herní plochy jsou 30 × 15,6 m (mezi sloupy) a nejnižší světlá výška pod vazník je 6,4 m, nejvyšší světlá výška 8,4 metru. Konstrukce je difuzně uzavřená, celá stavba je řešena v co nejvyšší míře prefabrikace – u samotné tělocvičny je to kombinace železobetonového skeletu, železobetonových prahů s prefabrikovanými panely, podélné ztužení a výměny jsou z lepeného lamelového dřeva. Celá vestavba zázemí 1. NP, 2. NP a půdního prostoru je samonosná konstrukce, řešená principem montované dřevostavby. Nosníky střechy jsou navrženy z klenutých vazníků z lepeného lamelového dřeva GL36h uložených na železobetonových pilířích. Opláštění tělocvičny je z PUR panelů, které jsou uloženy na železobetonové prahy a po celé výšce stavby kotveny železobetonové pilíře. Interiér tělocvičny je kombinací materiálů v bílé barvě v kontrastu s dřevěnými prvky. Podhled tvoří bílé, perforované akustické panely.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 17.3.2018

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 17.3.2018

Na sobotu 17. 3. jsme pro vás připravili další z našich oblíbených Dnů otevřených dveří. Tentokrát máte šanci, v obvyklém čase mezi 10 a 14 hod., vidět těsně před dokončením patrový dům Skywood 2 v Jihlavě.

DŮM ROKU 2018

DŮM ROKU 2018

Velice náš těší 2. místo v anketě DŮM ROKU 2018 časopisu Můj dům, v kategorii Katalogové domy – montované konstrukce, kde vyhrál cenu čtenářů náš projekt LUMINOSO!

PROHLÉDNĚTE SI NÁŠ NOVÝ KATALOG

PROHLÉDNĚTE SI NÁŠ NOVÝ KATALOG

Vydali jsme nový katalog ve kterém najdete nejen naše nejprodávanější domy, ale také mnoho zajímavého čtení!