CZ | SK

Haas Fertigbau - Dřevostavby Haas Fertigbau

Zpět na výpis článků

Patrový dům – Harmony 2

25. 7. 2018

Z konceptu typového domu Harmony 2 vychází patrový rodinný dům Haas Fertigbau postavený v Černém Dole. Právě se uchází o titul Dřevostavba roku 2018.

Sedmička je magické číslo a kromě šťastného je to také číslo plnosti. Sedm let také uplynulo od výstavby dřevostavby patrového domu Harmony v Černém dole. A protože se jedná o dům, který se uchází o titul Dřevostavby roku 2018, stojí zato podívat se na to, čím je tento dům i po sedmi letech výjimečný.

Argument první: citlivé řešení v souladu s přísnými místními regulativy
Území, kde náš patrový dům stojí, spadá pod správu Krkonošského národního parku, a proto byly místní regulativy poměrně přísné. Počet podlaží, tvar střechy a typ krytiny, stejně jako dřevěné obložení, musely naplnit parametry, aby vzhled zdejší lokality zůstal nenarušen. Pro projektanty Haas Fertigbau to nebyl problém a dům vyhověl a vyhovuje jak nárokům a představám majitelů, tak i regulím na stavbu v tomto specifickém území.

Argument druhý: dispoziční jednoduchost
Obytnou přízemní část s  obývacím pokojem, velkou kuchyní a jídelnou, ložnicí a zázemím doplňují v horním patře dva prostorné pokoje se samostatnými koupelnami. Ideální pro majitele i jejich návštěvy, kdy má každý svoje soukromí.

Argument třetí: moderní, komfortní a úsporné vytápění
Bez ohně v kamnech to na horách nejde. Ale i když v nich oheň nehoří, teplo v domě zajišťuje teplovodní podlahové topení, které lze zapnout i na dálku. Energetická nenáročnost je v souladu s ideou rozumného bydlení bez horentních nákladů na provoz.

Argument čtvrtý: rychlá výstavba
První den výstavby v období blížící se zimy vzniklo na základové desce první patro, druhý den další a třetí den byla stavba uzavřena a mohly pokračovat dokončovací práce jednotlivých profesí. Sněhová nadílka sice přístup na pozemek zkomplikovala, ale v té době už byla stavba pod střechou a probíhaly pouze dokončovací práce. Výstavba montované dřevostavby měla díky své rychlosti navrch i v těchto náročnějších klimatických podmínkách. 

Argument pátý: malá zastavěná, ale velká užitná plocha
Patrový dům Harmony 2 patří i po letech mezi stálice a oblíbené rodinné domy v nabídce dřevostaveb Haas Fertigbau. Už ve standardu nabízí na zastavěné ploše 75 m2 dispozici 5+kk a užitnou plochu 120 m2. Dům v Černém dole je o něco větší, jeho zastavěná plocha je 83 m2 a užitná plocha 131,5 m2. Majitelé si navíc dispozici upravili a namísto tří pokojů a koupelny dali v horním patře přednost řešení se dvěma ložnicemi a samostatnou koupelnou pro každou z nich.

Argument šestý: energeticky úsporné řešení
O tepelný komfort a nízké náklady na energie se starají certifikované vnější stěny Thermo-Protect, v tomto konkrétním případě má dům součinitel prostupu tepla U=0,17 W/m2K, ale současné špičkové řešení s konstrukcí Thermo-Protect Premium-Plus už nabízí U pouhých 0,10 W/m2K!

Argument sedmý: příroda
Ta samozřejmě není zásluhou Haas Fertigbau, ale nelze ji při pohledu na dům přehlédnout. Výhledy do dalekého i blízkého okolí jsou úchvatné a nezbývá než majitelům přát, aby jim dům i v dalších letech dobře sloužil.

Jestliže se vám líbí tato dřevostavba, podpořte jí svým hlasem v soutěži Dřevostavba roku 2018! Hlasujte ZDE!

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Den otevřených dveří 23. 2. 2019

Den otevřených dveří 23. 2. 2019

V sobotu 23. 2. 2019 pořádáme první letošní Den otevřených dveří. Nabízíme vám jedinečnou možnost navštívit typový bungalov Instinkt.

Dny otevřených dveří 27.2. – 2.3. 2019

Dny otevřených dveří 27.2. – 2.3. 2019

Navštivte v průběhu Stavebních veletrhů Brno 2019 i vzorový dům Haas Fertigbau, přímo v areálu brněnského výstaviště.

Den otevřených dveří 9.2.2019

Den otevřených dveří 9.2.2019

Plánujete návštěvu veletrhu FOR WOOD 2019? Pak máte jedinečnou příležitost váš výlet spojit i s návštěvou našich vzorových domů!