CZ | SK

Haas Fertigbau - Dřevostavby Haas Fertigbau

Zpět na výpis článků

KVALITA JE PODMÍNKOU NUTNOU

20. 3. 2018

Typickým investorem domu na bázi lehké dřevostavby není určitě člověk pasivní a znechucený nebo člověk, který kupuje výrobky, až když je mají skoro všichni. Výrobci dřevostaveb mají proto velký úspěch u lidí, kteří si rychle osvojují nové trendy.

Pro ně není problém vstoupit do světa dřevostaveb a vybrat si dům realizovaný touto technologií – velmi dobře totiž vědí, že budou mít dům technologicky vyspělý, ekologický, energeticky úsporný a navíc rychle postavený. Co by však měl vědět a na co by si měl dát pozor zákazník, který chce dřevostavbu bez vad a pro něhož je prvotřídní kvalita „sine qua non“, tedy podmínkou nutnou?

 

Předpoklady

V první řadě by měl takový zákazník hledat realizační firmu, jejíž firemní procesy „ladí“ s hlavními výhodami dřevostaveb. Pro Haas Fertigbau to platí, samozřejmostí je kratší doba výstavby (ve srovnání s tradiční zděnou výstavbou), ekologická výstavba, dobré tepelně izolační vlastnosti, nízká energetická náročnost domu, větší podlahová plocha a konkurenční cena. Ta poslední položka je důležitá a týká se srovnání se zděnými domy: Řada lidí si myslí, že dřevostavba má být levnější, ale to není pravda – dřevostavba má být zejména rychleji postavená a kvalitnější.

Výhody známe, ale mají dřevostavby i nějaké nevýhody? Určitě, tou klíčovou jsou vysoké nároky na přesnost a důsledné provedení detailů. Největší přednost dřevostaveb se tak při výběru špatné realizační firmy může obrátit v její slabinu. Na přesnost a správné provedení detailů má vliv i způsob výstavby. U dřevostaveb jsou nejčastěji používány dva způsoby výstavby domů – jednou cestou je prvková staveništní montáž domu, druhou pak prefabrikovaná výroba domu ve výrobní hale s následnou montáží na staveništi. Úroveň prefabrikace může být velmi vysoká, stěny mohou být vybaveny už z výroby kontaktními zateplovacími systémy, okny apod. Právě touto cestou realizuje své dřevostavby společnost Haas Fertigbau Chanovice.

U prvkové staveništní výstavby domů převažuje podíl řemeslné, tesařsko-montážní práce, kdy z hoblovaných prvků (případně nařezaných na přesné délky a finálně upravených) jsou postupně sestavovány a montovány jednotlivé stěny, stropy, střechy atd. Pracnost na staveništi je ve srovnání se zděnými i železobetonovými technologiemi velmi nízká, ale finální kvalita má – v závislosti na zkušenosti a odborné úrovni tesařů/montážníků a metodě řízení stavby – značné výkyvy. Dřevěné rodinné i bytové domy v prvkové variantě lze realizovat většinou v průběhu 3 až 5 měsíců (včetně základů a přípojek).

U průmyslové výroby panelů domu a následné montáži jsou jednotlivé panely (stěnové, střešní, stropní) kompletizovány ve výrobní hale. Staveništní realizace probíhá jen formou montáže a menších stavebních uprav dílců. Výrobní pracnost je při této variantě velmi rozdílná. Závisí na stupni mechanizace, resp. automatizace výroby a výrobní kapacitě. Při této variantě lze výstavbu realizovat během 3 až 4 měsíců (včetně základů a přípojek).

Těch aspektů při výběru je samozřejmě více a my se jim budeme věnovat v dalších článcích. Každopádně dejte při výběru realizační firmy vždy přednost společnostem s dlouholetou tradicí a reálnými zkušenostmi v obrábění a zpracování dřeva. Velmi důležitá je férová cena, vysoká kvalita výroby, komplexnost nabízených služeb a to, aby montáž probíhala proškolenými a zkušenými odborníky.

Skutečnost u Haas Fertigbau Chanovice

  1. Tradice a mezinárodní zázemí

Společnost Haas Fertigbau Chanovice s.r.o. byla založena v roce 1994 při vstupu rodinného koncernu Haas do původní ryze české výrobní a stavební společnosti. Skupina Haas Group se sídlem v bavorském Falkenbergu dnes zaměstnává přibližně tisíc lidí. Haas Fertigbau Chanovice s.r.o. patří mezi dlouholeté a významné členy Asociace dodavatelů rodinných domů (ADMD) v České republice. Za dobu své existence společnost vyrobila více než 2 200 rodinných domů, z toho kolem 1 100 domů pro český, slovenský a polský trh a více než 1 100 rodinných domů pro německý, rakouský, italský, švýcarský a francouzský trh.

  1. Vysoký stupeň prefabrikace

Haas Fertigbau používá jen dřevo, o němž ví všechno. Zná jeho rodokmen, ví, odkud pochází. Také proto si v Haas Fertigbau na kvalitu dřeva můžete vsadit. Jako jedna z mála firem na trhu stále používá certifikované dřevo PEFC. Na linkách se kompletují vnitřní i vnější stěny, již ve výrobě jsou připraveny například husí krky pro rozvody kabeláže nebo příprava pro montáž toalety, umyvadla či kuchyňské linky. Do stěn se hned při výrobě instalují okna, stejně jako například venkovní parapety či předokenní rolety. Myslí se na i na dopravu, a proto, aby se přečnívající parapety při dopravě na místo nepoškodily, připevňují se na stěny dřevěné distanční špalíky… Vše je promyšleno do nejmenších detailů tak, aby montážní týmy mohly dům rychle zkompletovat. Na místě nemusí nic vrtat a řešit, vše je již do posledních detailů přichystáno z výroby. Také díky tomu stojí hrubá stavba během několika dnů. Právě neustále zdokonalované konstrukční zásady a systémy přizpůsobené nejen tuzemským, ale zejména celoevropským normám a standardům jsou výrazným benefitem společnosti Haas Fertigbau Chanovice. Zajišťují prvotřídní proces přípravy, výroby i samotné realizace výstavby.

  1. Plná kontrola nad kvalitou a výsledkem realizace je zajištěna po celou dobu – od návrhu přes výrobu ve výrobním závodě až po montáž na staveništi

Samozřejmostí je certifikace klíčových materiálů a konstrukcí panelů – systém dřevostaveb Haas Fertigbau je atestován a certifikován na základě průkazných zkoušek. Špičkovou kvalitu rodinných domů Haas Fertigbau potvrzují tuzemské i mezinárodní certifikáty, získané díky důkladným kontrolám. Ty probíhají ve výrobním závodě v Chanovicích i při samotných montážích několikrát ročně.

  1. Rychlost a pevné termíny

Termíny jsou stanoveny závazně ve smlouvě o dílo. Od začátku montáže stavby po předání domu na klíč to u Haas Fertigbau trvá garantovaných 80 pracovních dnů (tj. cca 4 měsíce). V dohodnutém termínu předá společnost investorovi hotový dům ve stavu, který za stejnou dobu není žádný dodavatel zděného domu schopen garantovat – čistý, komplet dokončený a připravený k nastěhování.

  1. Dřevu a stavbám z tohoto skvělého materiálu v Haas Fertigbau rozumíme

Vedle rodinných domů realizujeme i mateřské školky a školy, stavby sportovních a volnočasových areálů, ale také menší stavby, které slouží společenskému životu v obcích a městech. Výrobní zázemí a um projektantů dovoluje na těchto objektech nabídnout investorům střešní a nosné konstrukce, které splní i ta nejnáročnější přání.

 

Příště se detailněji podíváme na financování a kroky, které čekají na zájemce o nový dům Haas Fertigbau. Ale nezapomeneme ani na akustiku, statiku, ekologii, konstrukční systém a technologie, které jsou v domech Haas Fertigbau dostupné. Sledujte proto naše stránky!

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Den otevřených dveří 23.3.2019

Den otevřených dveří 23.3.2019

Zajímá vás, jak se staví dřevostavba? Pak vám nabízíme příležitost navštívit rozestavěný bungalov Madera. Den otevřených dveří v rodinném domě těsně před dokončením pořádáme v sobotu 23. 3. v Lokti.

Ušetřete až 271 000 Kč do 14.4.2019

Ušetřete až 271 000 Kč do 14.4.2019

Nejlepší doba pro koupi nového domu od Haasu je právě teď! Pokud uzavřete smlouvu do
14. dubna 2019 můžete ušetřit až 271 000 Kč.

 

Den otevřených dveří 9.3.

Den otevřených dveří 9.3.

Nejoblíbenější bungalov Instinkt 2 si můžete prohlédnout v Nové Vsi na Mělnicku. Na sobotu 9.3. zde pro vás chystáme Den otevřených dveří těsně před dokončením.