CZ | SK

Haas Fertigbau - Dřevostavby Haas Fertigbau

Zpět na výpis článků

Po letech těší majitele nízké provozní náklady

23. 11. 2018

I sedm let starý patrový dům Harmony 2 těší svého majitele nízkou spotřebou energie. 

Za dva roky budou standardem domy s téměř nulovou spotřebou energie, a tak by se mohlo zdát, že ty starší nebo současné rodinné domy jsou pro své majitele energeticky příliš „hladové“. Že tomu tak není, potvrzuje i dopis jednoho z našich zákazníků. Ten od roku 2011 bydlí se svojí rodinou v patrovém domě Harmony 2 a před pár dny nám napsal:

„Nedávno jsem dostal vyúčtování za plyn. Vzhledem k extrémně nízkým teplotám a silnému větru na začátku tohoto roku jsem čekal výrazně vyšší náklady. Byl jsem však příjemně překvapen, ostatně posuďte sami. Dodavatelem plynu byla společnost Innogy a v období od září 2017 do září 2018 jsme spotřebovali 938,22 m3 zemního plynu, což je v přepočtu 9 996,73 kW. Za celoroční ohřev TUV + vytápění rodinného domu o užitné ploše 118,52 m2 jsme tak zaplatili jen 12 234,50 Kč.“

Nízkoenergetická dřevostavba patrového domu Harmony 2 vyniká nejen nízkou energetickou náročností, ale i velice šikovným členěním prostoru. Pohodlně ubytuje i větší rodinu, které dopřeje maximální komfort. Harmony 2 je oblíbeným patrovým domem Haas Fertigbau – na zastavěné ploše 75 m2 nabízí skoro 120 m2 užitné plochy, rozdělené do dispozice 5 + KK. Ve standardním provedení je v přízemí prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem a jeden samostatný pokoj a sociální zařízení. V patře jsou pak tři ložnice a prostorná koupelna.

Dům spokojeného majitele potvrzuje, že dřevostavby Haas Fertigbau jsou na trend nízké energetické náročnosti nejen připraveny, ale ony jej – a bylo tomu tak i v minulosti – předbíhají. Bez ohledu na to, zda bylo „trendy“ nazývat domy energeticky úsporné, nízkoenergetické, pasivní, aktivní, s téměř nulovou spotřebou energie apod., domy Haas Fertigbau vždy nabízely zákazníkovi bydlení, jehož provoz mu nebude vysávat peněženku, ba právě naopak – i po letech potěší svého majitele nízkými provozními náklady.

Přitom dům z roku 2011 je domem zcela běžným, tehdy použitý stěnový systém Thermo-Protect Optimum vykazoval součinitel prostupu tepla U = 0,17 W/m²K. To je velký rozdíl proti současným špičkovým variantám Thermo-Protect Premium-Plus (U = 0,099 W/m²K) a Premium-G (U = 0,13 W/m²K). Na domě jsou okna HOCO s izolačním trojsklem a pro vytápění je použit plynový kondenzační kotel Geminox ZEM 2-17 s výkonem 2,7–18,8 kW. Zdrojem tepla v interiéru je teplovodní podlahové vytápění s elektronickým ovládáním termostaty v každé obytné místnosti, v koupelnách jsou navíc otopné žebříky.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Den otevřených dveří 22.6.2019

Den otevřených dveří 22.6.2019

Ještě než vyrazíte na prázdniny, přijeďte omrknout, jak by mohl vypadat váš nový rodinný dům! Den otevřených dveří v bungalovu Instinkt 2 pořádáme 22. června. Zveme vás do Zadní Třebaně, malebné krajiny u Berounky v blízkosti hradu Karlštejna.

Do 30.6. robotická sekačka zdarma

Do 30.6. robotická sekačka zdarma

Stále platí naše nabídka akčních cen vybraných bungalovů, do konce června od nás navíc dostanete robotickou sekačku!

Den otevřených dveří 15.6.2019

Den otevřených dveří 15.6.2019

Pro všechny zájemce o nový dům nejen z okolí Uherského Hradiště jsme naplánovali Den otevřených dveří v obci Břestek. Prohlédnout si můžete oblíbený bungalov Rio těsně před dokončením.