CZ | SK

Haas Fertigbau - Dřevostavby Haas Fertigbau

Zpět na výpis článků

Po letech těší majitele nízké provozní náklady

23. 11. 2018

I sedm let starý patrový dům Harmony 2 těší svého majitele nízkou spotřebou energie. 

Za dva roky budou standardem domy s téměř nulovou spotřebou energie, a tak by se mohlo zdát, že ty starší nebo současné rodinné domy jsou pro své majitele energeticky příliš „hladové“. Že tomu tak není, potvrzuje i dopis jednoho z našich zákazníků. Ten od roku 2011 bydlí se svojí rodinou v patrovém domě Harmony 2 a před pár dny nám napsal:

„Nedávno jsem dostal vyúčtování za plyn. Vzhledem k extrémně nízkým teplotám a silnému větru na začátku tohoto roku jsem čekal výrazně vyšší náklady. Byl jsem však příjemně překvapen, ostatně posuďte sami. Dodavatelem plynu byla společnost Innogy a v období od září 2017 do září 2018 jsme spotřebovali 938,22 m3 zemního plynu, což je v přepočtu 9 996,73 kW. Za celoroční ohřev TUV + vytápění rodinného domu o užitné ploše 118,52 m2 jsme tak zaplatili jen 12 234,50 Kč.“

Nízkoenergetická dřevostavba patrového domu Harmony 2 vyniká nejen nízkou energetickou náročností, ale i velice šikovným členěním prostoru. Pohodlně ubytuje i větší rodinu, které dopřeje maximální komfort. Harmony 2 je oblíbeným patrovým domem Haas Fertigbau – na zastavěné ploše 75 m2 nabízí skoro 120 m2 užitné plochy, rozdělené do dispozice 5 + KK. Ve standardním provedení je v přízemí prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem a jeden samostatný pokoj a sociální zařízení. V patře jsou pak tři ložnice a prostorná koupelna.

Dům spokojeného majitele potvrzuje, že dřevostavby Haas Fertigbau jsou na trend nízké energetické náročnosti nejen připraveny, ale ony jej – a bylo tomu tak i v minulosti – předbíhají. Bez ohledu na to, zda bylo „trendy“ nazývat domy energeticky úsporné, nízkoenergetické, pasivní, aktivní, s téměř nulovou spotřebou energie apod., domy Haas Fertigbau vždy nabízely zákazníkovi bydlení, jehož provoz mu nebude vysávat peněženku, ba právě naopak – i po letech potěší svého majitele nízkými provozními náklady.

Přitom dům z roku 2011 je domem zcela běžným, tehdy použitý stěnový systém Thermo-Protect Optimum vykazoval součinitel prostupu tepla U = 0,17 W/m²K. To je velký rozdíl proti současným špičkovým variantám Thermo-Protect Premium-Plus (U = 0,099 W/m²K) a Premium-G (U = 0,13 W/m²K). Na domě jsou okna HOCO s izolačním trojsklem a pro vytápění je použit plynový kondenzační kotel Geminox ZEM 2-17 s výkonem 2,7–18,8 kW. Zdrojem tepla v interiéru je teplovodní podlahové vytápění s elektronickým ovládáním termostaty v každé obytné místnosti, v koupelnách jsou navíc otopné žebříky.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Napotřetí to panu Martinovi vyšlo

Napotřetí to panu Martinovi vyšlo

Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se přitom přiučil něčemu, co měl rozhodně vědět, než začal stavět. Ačkoli autorem těchto slov není pan Martin, ale filozof Friedrich Nietzsche, přesto by s nimi tento otec dvou dětí určitě souhlasil. 

Den otevřených dveří 8.12.2018

Den otevřených dveří 8.12.2018

Pro velký zájem jsme se rozhodli otevřít dveře ještě posledního domu v tomto roce! Přijďte si prohlédnout bungalov Rio do Pískové Lhoty.

Den otevřených dveří 17.11.2018

Den otevřených dveří 17.11.2018

V sobotu 17. 11. pořádáme poslední Den otevřených dveří v tomto roce! A protože je poslední, rozhodli jsme se otevřít hned dva domy a to ty naše nejprodávanější – bungalov Instinkt a patrový dům Skywood.