Zpět na výpis článků

Haas Fertigbau – německá jednička v udržitelnosti

18. 4. 2023

V loňském roce získala společnost Haas Fertigbau – jako první firma v celém Německu – certifikát udržitelnosti EcoZert od agentury Creditreform, která se již 150 let stará o dobrou kondici firem a společností v různých průmyslových oblastech.

Prestižní ocenění EcoZert je dalším z řady důkazů, že to Haas myslí s udržitelností vážně. Společnost musela splnit řadu náročných certifikačních kritérií v oblasti efektivního využívání surovin, společensky zodpovědného jednání i korektního a vstřícného obchodního chování. Ve všem přitom obstála na výbornou.

„Jsme hrdí na to, že jsme první společností v Německu, která se stala držitelem tohoto výjimečného ocenění. Dokazuje to vysokou úroveň naší společenské odpovědnosti jak ve vztahu k našim partnerům, tak k zákazníkům,“ uvedla při přebírání certifikátu členka nejužšího vedení firmy Katharina Haas.

Její slova potvrzuje i manažerka mnichovského centra společnosti Creditreform, která ocenění udílí: „Velice nás těší, že se prvním německým nositelem certifikátu EcoZert stala právě společnost Haas Fertigbau, protože v současné době klimatických změn se dřevostavby ukazují jako maximálně ekologická a udržitelná forma výstavby.“

S ročním obratem 250 milionů eur patří společnost Haas Fertigbau mezi evropské lídry v segmentu montovaných dřevostaveb. Ve svých projektech se dlouhodobě zasazuje o skloubení ekologicky udržitelného přístupu a inovativních výrobních postupů. Od roku 2018 je veškerá její výroba navíc zcela CO2 neutrální.

Creditreform Mnichov

Společnost Creditreform se sídlem v Mnichově je předním německým poskytovatelem obchodních informací, marketingových dat a funkčních řešení pro správu pohledávek. Na německém trhu se úspěšně pohybuje již od roku 1883. V současné době zaměstnává přes stovku lidí a stará se o téměř 5 000 obchodních společností a firem, mezi nimiž najdeme jak velké průmyslové skupiny, banky a pojišťovny, tak menší řemeslnické firmy a start-upy.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Den otevřených dveří 17.6.2023 - Plzeň-jih

Den otevřených dveří 17.6.2023 - Plzeň-jih

Za dalším dnem otevřených dveří zamiřte do Nové Vsi u Plzně. V sobotu 17. června vám předvedeme patrový rodinný dům s užitnou plochou 103 m2.

Šťastné bydlení nedaleko Berlína

Šťastné bydlení nedaleko Berlína

V Braniborsku, uprostřed venkova, přitom v bezprostřední blízkosti Berlína, vznikl mimořádný stavební projekt - obytný komplex Bötzow od společnosti Haas Fertigbau.

SOUTĚŽ o rodinnou vstupenku

SOUTĚŽ o rodinnou vstupenku

Zapojte se do naší facebookové soutěže o rodinnou vstupenku na Stezku korunami stromů v Janských Lázních.

Souhlasím