Zpět na výpis článků

Energeticky nenáročný bungalov

1. 2. 2023

V bungalovu, který právě vyrůstá u Hradce Králové, jsme na důkaz nízké energetické náročnosti rodinného domu provedli blower-door test.

Ve spolupráci s naším partnerem realitní kanceláří RE/MAX Magnum právě dokončujeme stavbu rodinného domu u Hradce Králové. Na zastavěné ploše 426 m2 právě vyrůstá bungalov s neuvěřitelnou užitnou plochou 404 m2. Ryze individuální projekt domu splňuje veškerá přání a požadavky klientů. Kromě prostorného obývacího pokoje využije paní domu obrovskou kuchyň a pán domu si odpočine v „pánském pokoji“, kam se vejde i kulečník. Garáž pak využijí oba.

Rodinný dům je vytápěn teplovodním podlahovým topením napojeným na tepelné čerpadlo. Kromě toho jsou ale ve dvou místnostech dva krby integrované do komína.

K čemu je blower-door test?

Dřevostavby Haas jsou energeticky velmi nenáročné, konstrukce dokonce splňují parametry definované pro pasivní domy. Pro získání dotace z programu Nová zelená úsporám na stavbu energeticky úsporného domu je ale potřeba také úspěšné absolvování tzv. blower-door testu. Ten slouží k ověření kvality provedení a vzduchotěsnosti obvodového pláště stavby. 

Princip zkoušky spočívá ve vytvoření podtlaku, resp. přetlaku v budově, který je zajištěn pomocí blower-door ventilátoru, který se nasadí do otvoru dveří nebo okna. Tímto měřením lze zjistit, kolik vzduchu proudí do interiéru netěsnostmi.

Kontrolní měření průvzdušnosti obálky rodinného domu blower-door testem provedl náš zaměstnanec Ing. Josef Šindelář, který má potřebnou akreditaci k provádění testu i k vydávání certifikace podle normy ČSN EN ISO 9972.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Den otevřených dveří 25.3.2023 - Řehořov

Den otevřených dveří 25.3.2023 - Řehořov

Zveme všechny zájemce o stavbu rodinného domu na prohlídku individuálního bungalovu na Vysočinu do Řehořova. Dveře otevíráme v sobotu 25. 3. 2023 mezi 10 a 14 hodinou.

Haas vám usnadní stavbu domu

Haas vám usnadní stavbu domu

V Haas Fertigbau víme, že se stavbou domu je spojena spousta starostí a zařizování. Proto jsme pro všechny klienty nově připravili řadu služeb, které jim pořízení domu usnadní.

Seznamte se s naším novým standardem HAAS PREMIUM

Seznamte se s naším novým standardem HAAS PREMIUM

Nový domov od Haas je zase lepší. Abyste se v našich dřevostavbách cítili ještě lépe a spokojeněji, posunuli jsme hranice standardní výbavy a přidali několik novinek.

Souhlasím