Zpět na výpis článků

Energeticky nenáročný bungalov

1. 2. 2023

V bungalovu, který právě vyrůstá u Hradce Králové, jsme na důkaz nízké energetické náročnosti rodinného domu provedli blower-door test.

Ve spolupráci s naším partnerem realitní kanceláří RE/MAX Magnum právě dokončujeme stavbu rodinného domu u Hradce Králové. Na zastavěné ploše 426 m2 právě vyrůstá bungalov s neuvěřitelnou užitnou plochou 404 m2. Ryze individuální projekt domu splňuje veškerá přání a požadavky klientů. Kromě prostorného obývacího pokoje využije paní domu obrovskou kuchyň a pán domu si odpočine v „pánském pokoji“, kam se vejde i kulečník. Garáž pak využijí oba.

Rodinný dům je vytápěn teplovodním podlahovým topením napojeným na tepelné čerpadlo. Kromě toho jsou ale ve dvou místnostech dva krby integrované do komína.

K čemu je blower-door test?

Dřevostavby Haas jsou energeticky velmi nenáročné, konstrukce dokonce splňují parametry definované pro pasivní domy. Pro získání dotace z programu Nová zelená úsporám na stavbu energeticky úsporného domu je ale potřeba také úspěšné absolvování tzv. blower-door testu. Ten slouží k ověření kvality provedení a vzduchotěsnosti obvodového pláště stavby. 

Princip zkoušky spočívá ve vytvoření podtlaku, resp. přetlaku v budově, který je zajištěn pomocí blower-door ventilátoru, který se nasadí do otvoru dveří nebo okna. Tímto měřením lze zjistit, kolik vzduchu proudí do interiéru netěsnostmi.

Kontrolní měření průvzdušnosti obálky rodinného domu blower-door testem provedl náš zaměstnanec Ing. Josef Šindelář, který má potřebnou akreditaci k provádění testu i k vydávání certifikace podle normy ČSN EN ISO 9972.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Poukaz 100 000 Kč na novou kuchyň

Poukaz 100 000 Kč na novou kuchyň

Získejte poukaz na 100 000 Kč na novou kuchyň k jakémukoliv rodinnému domu Haas. Vybírat můžete z naší nabídky typových domů nebo vám poslatvíme individuální dům podle vašich představ.

Bungalov 1-108 za akční cenu 4 699 000 Kč!

Bungalov 1-108 za akční cenu 4 699 000 Kč!

Rodinný dům s dispozicí 4+kk v dokončení „na klíč“ za akční cenu 4 699 000 Kč! Jen do konce dubna 2024!

Seznamte se se standardem HAAS PREMIUM

Seznamte se se standardem HAAS PREMIUM

Nový domov od Haas je zase lepší. Abyste se v našich dřevostavbách cítili ještě lépe a spokojeněji, posunuli jsme hranice standardní výbavy.

Povolit vše