CZ | SK

Haas Fertigbau - Dřevostavby Haas Fertigbau

Zpět na výpis článků

Do roka pod novou střechou. Díky spolupráci Haas Fertigbau s Modrou pyramidou.

29. 7. 2019

Pokud se svěříte do ruku odborníků, může i stavba nového domu a vyřizování hypotéky proběhnout v klidu a pohodě. Své o tom ví mladá pětičlenná rodina, která si již druhým rokem užívá bydlení v dřevostavbě Haas Fertigbau. 

Rodina snila o domě se zahradou

Pan Pavel žil s manželkou Janou a dvěma malými dětmi v panelovém domě na sídlišti v menším městě ve Středočeském kraji. Paní Jana ráda zahradničí, a proto si pronajali malý pozemek na okraji obce. I přesto snila o tom, že bude jednou bydlet ve vlastním domě, ze kterého si vyjde jen pár kroků do zahrady pro čerstvou mrkev a jahody. Když manželé zjistili, že je na cestě vytoužená holčička, rozhodli se proměnit sen v realitu. V pěti by se do panelákového 3 + kk už nevešli.

Při výběru dodavatele se spolehli na doporučení

S malými dětmi není času nazbyt, a tak se Pavel s Janou rozhodli spolehnout se při výběru dodavatele stavby na dobré zkušenosti kamarádů, kteří si postavili v předchozím roce dřevostavbu s Haas Fertigbau. Pro mladou rodinu byla rozhodující rychlost realizace. V panelákovém bytě chtěli strávit s miminkem co nejkratší dobu. „Kvůli malým dětem jsme chtěli bydlení bez schodů, a proto jsme si vybrali typový bungalov. Dům není příliš velký, nechceme trávit hodiny úklidem. Velkou část roku jsme stejně venku, úplně nejraději na zahradě u domu, kde jsme vybudovali malé dětské hřiště,“ pochvaluje si hlava rodiny. „Svou roli při výběru sehrála i energetická úspornost a ekologičnost dřevostavby,“ dodává.

   

V novém do roka a do dne

Hladce proběhla nejen samotná stavba, ale i předchozí fáze financování. Rodina měla k dispozici jen omezené prostředky a musela tedy zažádat o úvěr. Společnost Haas Fertigbau svěřila vyřízení hypotéky Modré pyramidě jako svému výhradnímu poskytovateli úvěrů. Manželům se ulevilo, když je finanční poradce již na první schůzce ujistil, že dosáhnou na hypotéku, a příjemně je překvapilo, že za její vyřízení nemusí platit. Díky spolupráci Haas Fertigbau a Modré pyramidy navíc mohli využít zvýhodněnou hypoteční sazbu. Po hladkém vyřízení hypotéky následovala rychlá a precizní montáž dřevostavby a rodinka se mohla přestěhovat do nového, a to doslova do roka a do dne. A jak to vypadá dnes? „Bydlí se nám moc dobře,“ říká Pavel. „Na domě se zatím neprojevily žádné závady, všechno funguje bezvadně. Oceňujeme také příjemné klima v domě, ať je venku zima, nebo pálí slunce,“ uzavírá spokojeně. 

Více o ZVÝHODNĚNÉM financování s naším exluzivním partnerem se dozvíte ZDE.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Den otevřených dveří 30.11.2019

Den otevřených dveří 30.11.2019

Zřejmě poslední Den otevřených dveří v letošním roce jsme pro vás přichystali na sobotu 30. listopadu v Horšovském Týně. A že bude co k vidění! Právě zde dokončujeme historicky první projekt Instinktu Open.

Video prohlídka bungalovu Luminoso

Video prohlídka bungalovu Luminoso

Nestihli jste Den otevřených dveří v bungalovu Luminoso? Nahlédněte dovnitř ve video prohlídce!

Den otevřených dveří 2.11.2019

Den otevřených dveří 2.11.2019

Už na sobotu 2.11. jsme pro vás připravili další Den otevřených dveří. Přijměte naše pozvání tentokrát do Slavoňova u Nového Města nad Metují. Těšit se můžete na variantní řešení bungalovu Luminoso.