CZ | SK

Haas Fertigbau - Dřevostavby Haas Fertigbau

Zpět na výpis článků

Cesta ke klíčům od vlastního domu

4. 4. 2018

Co člověka, který se rozhodne stavět, na cestě ke klíčům od vlastního domu Haas Fertigbau čeká?

Začátek je u každého podobný – první krok, tj. rozhodnutí stavět nový dům, bývá nejtěžší, ale v tomto článku předpokládáme, že jste jej už udělali. Od té chvíle se jednotlivé cesty různí – někdo už dopředu ví, že chce dřevostavbu, jiný neví a hledá vhodnou technologii a teprve poté dodavatele domu. 

Začínáme prvními kontakty

Zmínit webové stránky by bylo nošením dříví do lesa, přesto je dobré je sledovat. Seznámíte se s nabídkou typových domů, technologiemi, službami, referenčními stavbami, vzorovými domy i našimi dodavateli. Užitečné jsou pravidelně organizované Dny otevřených dveří, které se konají převážně v sobotu a ukazují konkrétní rozestavěné objekty v různých fázích dokončení.

Další možností k seznámení se s nabídkou je návštěva našich vzorových domů. Ve vzorových domech Haas Fertigbau se můžete na vlastní oči přesvědčit, jak vysoká je kvalita výrobků a materiálů, které v našich domech používáme. Jsme součástí rodinného koncernu HAAS GROUP a díky tomu můžeme vedle našich vzorových domů na území České republiky nabídnout zájemcům o nové bydlení další vzorové domy v dojezdové vzdálenosti také v bavorském Falkenbergu a velmi dobře známém centru Blaue Lagune u Vídně. Samostatnou kapitolou a dobrým důvodem k návštěvě jsou také možnosti, jak řešit v domě individuální úpravy, stupně dokončení, způsob vytápění a zabezpečení, nebo informace o tom, jaké výhody nabízí moderní komfortní větrání s rekuperací tepla. Určitě stojí za to naše vzorové domy navštívit a sladit si vlastní představy se širokou škálou možností, které při stavbě domu umíme nabídnout.

Průvodci vám budou naši regionální obchodní zástupci – lidé s dlouholetými zkušenostmi z oboru dřevostaveb, kteří vám poradí, zařídí a vyjednají vše, co vás na cestě k novému bydlení čeká. I jejich kontaktní údaje najdete na našich webových stránkách.

Vybrali jste si dům a čeká vás smlouva o dílo

Kromě jiného se díky této smlouvě (dále jen SOD) můžete spolehnout na transparentní financování – zálohy jsou v ní přesně popsány a cena ve smlouvě uvedená je konečná. Po podpisu SOD uhradíte vstupní poplatek, 14 dní po odsouhlasení stavebního popisu rodinného domu a uzavření dodatku k SOD pak zaplatíte 5 % z konečné ceny (vstupní poplatek se v této fázi započte). Čtrnáct dní po našem převzetí základové konstrukce byste měli doplatit cca třetinu konečné ceny domu. Pokud stavbu financujete úvěrem, měli byste být schopni ještě před začátkem montáže doložit finanční prostředky – ale hypoteční banky už umí financovat montované domy, takže tady žádné překážky nejsou.

Naši projektanti jsou vám k službám

Projektová příprava a projekční práce představují téma, které vydá na samostatný článek. Ale i této oblasti se budeme na našich stránkách věnovat. Důležité je vědět, že Haas Fertigbau vám pomůže zajistit projekt pro stavební řízení, případně územní a stavební řízení i následný prováděcí projekt. Součástí projektu rodinného domu Haas Fertigbau je kromě stavebních výkresů také konstrukční část, vytápění, elektroinstalace, zdravotně technické instalace (voda, kanalizace), vzduchotechnika, případné rozvody plynu, průkaz energetické náročnosti, požárně bezpečnostní řešení a poměrně obsáhlá textová část. A protože v projektech se uvádějí konkrétní použité výrobky, musíte si je před zahájením stavby vybrat.

Ve vzorkovně vtisknete vašemu bydlení finální tvář

Finální podoba rodinného domu Haas Fertigbau se rodí ve vzorkovně. Tady tráví zákazníci prakticky celý den, aby vtiskli vysněnému bydlení tvář podle svých představ. Současná vzorkovna je v Praze, hned vedle vzorového domu a sídla obchodního centra Praha v Praze-Malešicích. Do naší vzorkovny přicházíte v době, kdy máte podepsanou smlouvu o dílo a kdy již máte k dispozici hotovou projektovou dokumentaci nového domu. Na vaši návštěvu je vyhrazen celý pracovní den. Nejdříve s našimi pracovníky vybíráte exteriérové prvky a pak se společně věnujete výběru vybavení do interiéru. Volíte například dekor na oknech či typ výplně vchodových dveří. Kromě toho vybíráte střešní krytinu, okna či stínicí techniku. V interiéru pak přicházejí na řadu např. vnitřní dveře, podlahové krytiny nebo vybavení koupelen. Je toho hodně, ale vybíráte z nabídky špičkových a ověřených partnerů a nemusíte trávit dny a týdny po jednotlivých showroomech. A lidem, kteří potřebují víc času, vycházíme maximálně vstříc, i po výběru jsou možné úpravy a změny. Vše si můžete v klidu rozmyslet a poslední detaily doladit později.

Samotná stavba je často ta nejpříjemnější část vaší cesty k novému domu

Výstavba dřevostavby rodinného domu od Haas Fertigbau je proces, jehož největší předností je rychlost – ve smlouvě o dílo máte od začátku montáže stavby po předání domu na klíč garantovaných 80 pracovních dnů (tj. cca 4 měsíce). Vidět den po dni, jak váš dům roste, jak dostává nejdříve exteriér a pak interiér finální podobu, je opravdu radost. V dohodnutém termínu vám předáváme hotový dům ve stavu, který dodavatel zděného domu není schopen garantovat – čistý, komplet dokončen a připraven na stěhování. Počasí v zásadě nehraje roli, dům se montuje za každého počasí. Naši zákazníci nám často říkají, že se této fáze báli – že na všech stavbách nastávají nějaké komplikace s termíny a že ti co stavěli, už by do stavby domu víckrát nešli. Naše stavby mají naopak velmi hladký průběh a dopředu vám přesně řekneme, kdy se budete moci nastěhovat.

Vypadá to celé náročně? Ano, stavět dům vyžaduje čas a energii, ale u dřevostavby Haas Fertigbau máte vedle sebe partnera, který dlouhodobě sází na spokojeného zákazníka. Ten je na žebříčku našich priorit na prvním místě. A proto děláme pro vaši spokojenost vše, co umíme. A vrací se nám to.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Den otevřených dveří 23.3.2019

Den otevřených dveří 23.3.2019

Zajímá vás, jak se staví dřevostavba? Pak vám nabízíme příležitost navštívit rozestavěný bungalov Madera. Den otevřených dveří v rodinném domě těsně před dokončením pořádáme v sobotu 23. 3. v Lokti.

Ušetřete až 271 000 Kč do 14.4.2019

Ušetřete až 271 000 Kč do 14.4.2019

Nejlepší doba pro koupi nového domu od Haasu je právě teď! Pokud uzavřete smlouvu do
14. dubna 2019 můžete ušetřit až 271 000 Kč.

 

Den otevřených dveří 9.3.

Den otevřených dveří 9.3.

Nejoblíbenější bungalov Instinkt 2 si můžete prohlédnout v Nové Vsi na Mělnicku. Na sobotu 9.3. zde pro vás chystáme Den otevřených dveří těsně před dokončením.