Zpět na výpis článků

Češi staví více dřevostaveb

23. 6. 2021

Navzdory loňskému útlumu ve stavebnictví počet dřevostaveb vzrostl. V roce 2020 v České republice mírně přibylo rodinných domů dřevostaveb, konkrétně o osmdesát sedm, a to navzdory poklesu stavebního trhu v důsledku koronavirové krize. Ukázaly to statistiky Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD).

Celkově bylo postaveno 2 836 dřevostaveb, což např. ve srovnání s rokem 2015 znamená nárůst o více než tisíc domů. 

Z hlediska celého stavebního trhu to znamená, že podíl dřevostaveb na celkové výstavbě vloni dosáhl 16 procent, takto konstruován byl tedy každý šestý dům. „Vnímám to velmi pozitivně nejen proto, že se dřevostavby dostávají více do povědomí veřejnosti, ale také proto, že se zde uplatní jejich velký potenciál, a tím je rychlost výstavby a také udržitelný způsob stavění,“ uvedla Lenka Trandová, ředitelka ADMD.

Rámový skelet stále vede

Ze statistiky ADMD dále vyplývá, že největší část výstavby dřevostaveb tvoří lehký rámový skelet, konkrétně 82 procent. Z osmi procent jsou pak v dřevostavbách zastoupeny sruby a roubenky. Totéž platí pro panely z masivního dřeva, u kterých ovšem oproti roku 2019 došlo k dvojnásobnému nárůstu. Podle Lenky Trandové to ukazuje na jejich velký budoucí potenciál, zejména z hlediska výstavby bytových domů. 

ADMD sdružuje certifikované výrobce dřevostaveb, což v současné době v České republice splňuje dvacet pět firem. Jednou z největších společností v rámci ADMD je společnost Haas Fertigbau. 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Den otevřených dveří 14.8.2022 - Martinov. Přijďte si pro slevu

Den otevřených dveří 14.8.2022 - Martinov. Přijďte si pro slevu

Přijďte si prohlédnout bungalov Instinkt 1-108 na Den otevřených dveří do Martinova u Brandýsa nad Labem a získejte slevu až 380 000 Kč na nový dům Haas Fertigbau. 

Nýrsko – místo pro LEPŠÍ DOMOV

Nýrsko – místo pro LEPŠÍ DOMOV

Oblast Nýrska v Pošumaví je vyhledávaným místem nejen pro turisty, ale čím dál častěji také perspektivním krajem pro ty, kdo hledají místo pro svůj nový domov.

Bungalov ve 3D virtuální prohlídce

Bungalov ve 3D virtuální prohlídce

Nahlédněte s námi do individuálního bungalovu prostřednictvím 3D virtuální prohlídky. Prohlédnout si můžete každý kout rodinného domu, aniž byste vstali doma z gauče.

Souhlasím