Haas Fertigbau - Dřevostavby Haas Fertigbau

Zpět na výpis článků

Češi staví více dřevostaveb

23. 6. 2021

Navzdory loňskému útlumu ve stavebnictví počet dřevostaveb vzrostl. V roce 2020 v České republice mírně přibylo rodinných domů dřevostaveb, konkrétně o osmdesát sedm, a to navzdory poklesu stavebního trhu v důsledku koronavirové krize. Ukázaly to statistiky Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD).

Celkově bylo postaveno 2 836 dřevostaveb, což např. ve srovnání s rokem 2015 znamená nárůst o více než tisíc domů. 

Z hlediska celého stavebního trhu to znamená, že podíl dřevostaveb na celkové výstavbě vloni dosáhl 16 procent, takto konstruován byl tedy každý šestý dům. „Vnímám to velmi pozitivně nejen proto, že se dřevostavby dostávají více do povědomí veřejnosti, ale také proto, že se zde uplatní jejich velký potenciál, a tím je rychlost výstavby a také udržitelný způsob stavění,“ uvedla Lenka Trandová, ředitelka ADMD.

Rámový skelet stále vede

Ze statistiky ADMD dále vyplývá, že největší část výstavby dřevostaveb tvoří lehký rámový skelet, konkrétně 82 procent. Z osmi procent jsou pak v dřevostavbách zastoupeny sruby a roubenky. Totéž platí pro panely z masivního dřeva, u kterých ovšem oproti roku 2019 došlo k dvojnásobnému nárůstu. Podle Lenky Trandové to ukazuje na jejich velký budoucí potenciál, zejména z hlediska výstavby bytových domů. 

ADMD sdružuje certifikované výrobce dřevostaveb, což v současné době v České republice splňuje dvacet pět firem. Jednou z největších společností v rámci ADMD je společnost Haas Fertigbau. 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Den otevřených dveří 31.7.2021

Den otevřených dveří 31.7.2021

Patrový rodinný dům v Bavoryni na Berounsku se pro vás chystáme otevřít hned dvakrát. V sobotu 31. července si ho můžete prohlédnout v rozestavěném stavu.

Den otevřených dveří 24.7.2021

Den otevřených dveří 24.7.2021

Na četná přání našich zákazníků opět otevíráme dveře našeho vzorového domu v Martinově kousek od Prahy.

Den otevřených dveří 26.6. a 3.7.2021

Den otevřených dveří 26.6. a 3.7.2021

Jeden dům dva Dny otevřených dveří. Zajímáte o stavbu dřevostavby? Přijďte se podívat zblízka přímo do vzorového domu Instinkt u Brandýsa nad Labem.