Dvojdomy a dvougenerační domy

Návrat ke konceptu širších rodin je stále populárnější a my v Haas Fertigbau rádi přicházíme s řešením, díky kterému může více generací pohodlněji a komfortněji žít společně pod jednou střechou. Dvojdomy a dvougenerační domy ale nabízejí velmi úsporné a elegantní řešení nejen pro více generací jedné rodiny. Dům s více bytovými jednotkami si můžete pořídit i napůl například s přáteli nebo jeho část pronajmout.

Načíst další
Načítať ďalšie

Dřevostavby

Dvojdomy a dvougenerační domy

Dvojdomy – to jsou dvě naprosto samostatné dvoupodlažní bytové jednotky, situované zrcadlově vedle sebe, s oddělenými vchody a silnou dělící zdí mezi byty. Každá polovina domu funguje samostatně, to znamená, že každá rodina si platí své náklady na provoz domu. Dvojdům si proto můžete pořídit napůl například s přáteli či v rámci vlastní rodiny. Také lze jeho druhou polovinu pronajmout, a teprve až děti dorostou, v pozdějších letech, ji využít pro ně. Krásně také fungují jako vícegenerační bydlení, protože obyvatelé samostatných bytových jednotek mají absolutní soukromí, ale zároveň si mohou být všichni nablízku a nápomocní, je-li to potřeba. Můžeme směle říci, že je tu řeč o komfortnější verzi řadové zástavby.

Dvougenerační domy jsou další variantou. Díky menší základové desce na srovnatelnou velikost užitné plochy se snáze umísťují na pozemek. Pokud není k dispozici dostatečně velký pozemek, vícepodlažní dům si s jeho omezenou velikostí umí skvěle poradit. V jedné samostatné části dvougeneračního domu mohou bydlet dospělé děti s vlastní rodinou a ve druhé pak rodiče či prarodiče. Vstup do domu je společný, ale každý má své soukromí, svou koupelnu a kuchyňský kout. Většina těchto domů má jak balkon, tak krytou terasu. Všichni obyvatelé domu jsou si ve chvílích, kdy je to potřeba, tak blízko, jak je to jen možné, což často velmi ocení mladé rodiny, kterým s malými dětmi mohou pomoci babičky.

Povolit vše