Typy vnějších stěn

THERMO-PROTECT

Ve snaze snížit nejvýraznější náklady na provoz rodinného domu, kterými jsou především náklady na vytápění, jsme pro Vás připravili konstrukční systém montovaných domů - dřevostaveb HAAS FERTIGBAU, kde uspořené finance opravdu pocítíte.

Konstrukční systém montovaných domů HAAS FERTIGBAU je možno realizovat v několika provedeních certifikované vnější stěny THERMO-PROTECT, a to jak s parozábranou, tak i parobrzdou.

Systém s parozábranou

Tento certifikovaný systém, který je nazývám někdy také tzv. „difuzně uzavřený systém“, má ve dřevostavbách velmi dlouhou tradici. V rodinných domech HAAS FETRTIGBAU je úspěšně používán již více než 40 let a jeho vysoká kvalita je potvrzená tisícemi realizovaných rodinných domů.

Nosné konstrukce vnějších stěn jsou spolu s dalšími důležitými vrstvami (např. tepelně izolačními apod.) dokonale chráněny proti pronikání vlhkosti z interiéru parotěsnou folií – parozábranou. Tato folie zajišťuje, že vnější stěna je v rámci celé své skladby neustále perfektně suchá a funkční. V rodinných domech HAAS FERTIGBAU je parozábrana umístěna uvnitř v tzv. dvouplášti a je tedy celoplošně oboustranně pevně sevřená mezi dvě vrstvy vnitřního opláštění stěn (mezi vrstvu sádrokartonu a dřevotřísky). Mimo jiné i díky tomuto efektu je možné kotvit do vnějších stěn v celé jejich ploše odpovídajícím způsobem pomoci běžných kotvících prostředků prakticky jakékoliv obrázky, police, skříňky apod., aniž by to mělo nežádoucí vliv na funkci systému. A navíc – tento praktický dvojplášťový systém velmi hodnotně podporuje, v kombinaci s monolitickými betonovými konstrukcemi podlah, prvotřídní akustiku rodinných domů HAAS FERTIGBAU. Vše je promyšleno do posledního detailu.

THERMO-PROTECT systém s parozábranou zahrnuje několik typů vnějších stěn s různými parametry:

THERMO-PROTECT PREMIUM PLUS U=0,099 W/m²K
THERMO-PROTECT PREMIUM PLUS U=0,099 W/m²K
THERMO-PROTECT PREMIUM G U=0,13 W/m²K
THERMO-PROTECT PREMIUM G U=0,13 W/m²K
THERMO-PROTECT PREMIUM U=0,14 W/m²K
THERMO-PROTECT PREMIUM U=0,14 W/m²K
THERMO-PROTECT PREMIUM M U=0,14 W/m²K
THERMO-PROTECT PREMIUM M U=0,14 W/m²K

Běžným standardem u rodinných domů HAAS FERTIGBAU je vysoce kvalitní vnější stěna THERMO-PROTECT PREMIUM - rodinné domy s touto vnější stěnou splňují veškerá kritéria domů s nízkou spotřebou energie. Provedení THERMO-PROTECT PREMIUM-G a THERMO-PROTECT PREMIUM-PLUS přináší ještě výraznější úsporu při vytápění. Vnější stěna THERMO-PROTECT CLASSIC je používána u nenáročných provozů – např. v nevytápěných objektech garáží apod.  

Schematické řezy

THERMO-PROTECT DIFU AKTIV U=0,17 W/m²K
THERMO-PROTECT DIFU AKTIV U=0,17 W/m²K

Systém s parobrzdou

Certifikovaný systém vnějších stěn s parobrzdou je někdy také nazýván tzv. „difuzně otevřený systém“. Je to systém, který se obecně v oboru používá teprve několik let, ale má všechny předpoklady k tomu, aby mohl být považován za rovnocennou alternativu k tradičnímu a osvědčenému systému s parozábranou.

Jedná se o systém, který připouští, aby část vlhkosti z interiéru vstoupila do konstrukce vnějších stěn, aby touto konstrukcí prostoupila a následně, aby se odpařila směrem ven do exteriéru. Vrstvou, která zabraňuje vstupu nadměrného množství vlhkosti do vnějších stěn, je zde právě parobrzda. V rodinných domech HAAS FERTIGBAU je parobrzda umístěna uvnitř v tzv. dvouplášti a je tedy celoplošně oboustranně pevně sevřená mezi dvě vrstvy vnitřního opláštění stěn (mezi vrstvu sádrokartonu a dřevotřísky). Mimo jiné i díky tomuto efektu je možné kotvit do vnějších stěn v celé jejich ploše odpovídajícím způsobem pomoci běžných kotvících prostředků prakticky jakékoliv obrázky, police, skříňky apod., aniž by to mělo nežádoucí vliv na funkci systému. A navíc – tento praktický dvojplášťový systém velmi hodnotně podporuje, v kombinaci s monolitickými betonovými konstrukcemi podlah, prvotřídní akustiku rodinných domů HAAS FERTIGBAU. Dosažení rychlého prostupu vlhkosti konstrukcí a jejího následného odpaření do exteriéru napomáhá ve skladbě vnější stěny používání materiálů s velmi nízkým difuzním odporem – toto se týká jak tepelných izolací, tak např. i samotné fasády, včetně omítky nebo jakékoliv jiné finální fasádní úpravy. Tak jako u předchozího systému i v tomto případě je vše promyšleno do posledního detailu.

Doporučení

Rodinné domy je v současné době možné realizovat jak v systému s parozábranou, tak i v systému s parobrzdou. Oba systémy je nutno aplikovat velmi precizně, za použití kvalitních materiálů a s důrazem na provedení detailu. Ani jeden z těchto systému neřeší otázku větrání rodinných domů – dostatečný odvod vlhkosti z interiéru směrem ven do exteriéru musí být zajištěn buď pravidelným přirozeným větráním (okny apod.) nebo větrání řízeným (decentrálním či centrálním, popř. i s využitím rekuperace).

Výstavbou rodinného domu HAAS FERTIGBAU jsou Vám plně k dispozici oba výše popsané systémy, a to v prvotřídním certifikovaném a osvědčeném provedení THERMO-PROTECT.

Německá certifikovaná okna HOCO napomáhají snížit energetickou náročnost rodinných domů HAAS FERTIGBAU

Sortiment renomované německé společnosti HOCO, která je exkluzivním dodavatelem oken do rodinných domů HAAS FERTIGBAU, je prezentován řadou typů vysoce moderních oken, která splňují i ty nejpřísnější požadavky na kvalitu a jakost a zaručují tak bezpečný a pohodlný život bez kompromisů. 

Mezi nejoblíbenější typy oken HOCO můžeme zařadit např. okna HOCO HX 80. Jedná se o velmi frekventovanou profilovou řadu, která propůjčí díky svému nezaměnitelnému designu každému rodinnému domu zajímavou eleganci a zároveň poskytne výborné funkční a izolační vlastnosti. Výhodou tohoto typu oken je, mimo jiné, i snadné čištění rámů, neboť uzavřená drážka pro zasklívací lišty v rámu se nezanáší nečistotami. Tuto skutečnost v praktickém životě jistě všichni oceníme.

K dalším oblíbeným produktům HOCO patří zcela jistě systém posuvných balkonových dveří HOCO HS 85, jejichž zejména funkční a tepelně-izolační vlastnosti představují špičku v oboru. Varianta oken HOCO HX 95 PLUS, je vhodná i pro realizace pasivních rodinných domů, pro které byla speciálně vyvinutá.

Pře Představujeme-li okna HOCO, nemůžeme opomenout ani novinku v tomto sortimentu – okna typu HOCO H 395 PLUS, která mohou být využívána nejen pro bežné podmínky, ale také pro velkoplošné zasklené plochy s náročnými požadavky jak na samotné rámy, speciální zasklení a požadavek plastového okna s hliníkovou povrchovou úpravou.