Rekuperace

Rekuperace znamená zpětné získávání tepla. Přiváděný venkovní čerstvý vzduch prochází přes rekuperační výměník uvnitř vzduchotechnické jednotky, do kterého z druhé strany vstupuje teplý odpadní vzduch z objektu.

Obě vzdušniny jsou od sebe dokonale odděleny soustavou kanálků tak, aby nedocházelo ke zpětnému průniku pachů z odváděného vzduchu do přívodního vzduchu. Přes stěny kanálů přechází teplo z odpadního vzduchu do přívodního vzduchu, který je tak předehříván. Rekuperační výměníky dosahují vysokých účinností předání tepla - běžně kolem 90 %.

V rodinných domech Haas Fertigbau je možné instalovat systém řízeného větrání s rekuperací a to jak decentrální, tak i centrální.

Komfortní větrání s rekuperací tepla s výrobky Zehnder v domech Haas Fertigbau

Tlak legislativy i zákazníků na nízkou energetickou náročnost (která samozřejmě vede k pozitivním a žádoucím úsporám energie) má i svůj rub - moderní domy jsou ve srovnání se staršími objekty výrazně vzduchotěsnější. To sice pomáhá při úsporách tepelné energie, činí však nepostradatelným systém řízeného větrání, zajišťující pravidelnou výměnu vzduchu s minimální ztrátou energie. Domy Haas Fertigbau se s touto výzvou vypořádají bez kompromisů – komfortní větrání s rekuperací tepla v nich zajišťují špičkové systémy a výrobky firmy Zehnder.

Ing. Ladislav Kameník, ředitel Haas Fertigbau Chanovice s.r.o., vysvětluje důvody pro volbu řešení se systémy Zehnder: „Naše domy si vybírají lidé, kteří oceňují kvalitu a technologickou vyspělost svého budoucího bydlení. Proto jsme při řešení větrání domů Haas Fertigbau zvolili značku Zehnder, která je největším evropským výrobcem větracích jednotek s rekuperací tepla pro rodinné domy a byty. Výroba větracích jednotek má tady téměř padesátiletou tradici a systémy Zehnder patří v Evropě mezi absolutní špičku."

Ing. Jiří Štekr, vedoucí zastoupení Zehnder Group pro ČR a SR a jednatel společnosti Zehnder Group Czech Republic s.r.o., k systémům pro komfortní větrání s rekuperací tepla uvádí: „Zehnder vyvíjí, vyrábí a dodává nejen větrací jednotky se zpětným získáváním tepla a vlhkosti, ale rovněž ucelený systém vysoce hygienických rozvodů vzduchu a designově dokonalých mřížek a ventilů. Sladěné a snadno kombinovatelné součásti systému tak umožňují jednoduchou, rychlou a kvalitní instalaci a zaručují zdravé, energeticky účinné a komfortní větrání."

Základem jsou prvotřídní větrací jednotky Zehnder s rekuperací s vysokou účinností (až 95 %), které jsou volitelně k dispozici s entalpickým výměníkem tepla. Ten díky speciálním polymerovým membránám dokáže z odváděného vzduchu předávat do čerstvého přiváděného vzduchu nejen teplo, ale i potřebnou vlhkost a tím pasivně, bez dodatečné elektrické energie, optimalizovat relativní vlhkost vzduchu v interiéru.

Systém rozvodu vzduchu přivádí čerstvý vzduch do obývacího pokoje, ložnice a dětských pokojů a odvádí vzduch z místností, kde vzniká vodní pára a pachy, např. z kuchyně, koupelny a WC. Výměna vzduchu probíhá tiše a bez průvanu, rozvody jsou vyráběné z vysoce kvalitní nezávadné umělé hmoty (vhodné pro potraviny), snadno se regulují a dobře se v nich udržuje čistota.

Kromě funkčnosti celého systému je velkou devizou systému Zehnder design vnějších prvků. Svou širokou nabídkou designových krycích mřížek společnost Zehnder dokazuje, že řízené větrání nejen přispívá ke komfortu a energetické hospodárnosti, ale také k estetické stránce interiéru. Designové mřížky a ventily mají dokonalý tvar a diskrétní vzhled, aby dokonale splynuly s prostředím. Mnohé z nich obdržely ocenění za design.

Pro více informací si prohlédněte náš katalog Komfortní větrání s rekuperací tepla:

Rekuperace
Zavolejte nám…

281 000 882

Ptejte se nás…

Poptat informace...

Přijďte na návštěvu!

NAJÍT NEJBLIŽŠÍ VZOROVÝ DŮM…