TECHNOLOGIE

Vždy klademe zásadní důraz na kvalitu a rychlost výstavby certifikovaným systémem, nízkou energetickou náročnost stavěných dřevostaveb, zdravotní nezávadnost používaných materiálů a šetrnost k životnímu prostředí.

Inteligentní dům

Jestliže plánujete stavbu domu, měli byste myslet i na chytré pomocníky. My v Haas Fertigbau Vám například navrhneme inteligentní elektroinstalace, které se uplatní například při společném řízení osvětlení, okenních žaluzií a rolet, elektrických spotřebičů, vytápění, termostatických hlavic, klimatizace, zavlažování a dalších spotřebičů.

Vypínače sice vypadají jako ty běžné, ale na rozdíl od nich lze stiskem jediného tlačítka ovládat různé spotřebiče a využívat několik funkcí najednou. Umí zareagovat na řadu situací – když větráte oknem, vypne topení v místnosti, když začne pršet, zavře střešní okna a zakryje bazén, když odcházíte z domova, vypne všechny spotřebiče a zásuvky s výjimkou těch, které mají zůstat zapnuty (např. lednička).

Inteligentní systém vás navíc upozorní na problémy. Díky detekci pohybu pohlídá po vašem odchodu dům a pošle SMS na mobil, když se objeví nezvaný host. Mobil zapípá i tehdy, když hlásiče kouře detekují nebezpečí. Svůj domov přitom můžete pohodlně ovládat na dálku – stačí mít internetové připojení.

Výhodou je i skutečnost, že dnešní inteligentní elektroinstalace šetří elektřinu. Systém totiž řídí spotřebiče tak, aby pracovaly, jen když je potřeba.

 

 

Souhlasím