CZ | SK

Haas Fertigbau - Dřevostavby Haas Fertigbau

Zpět na výpis článků

Napotřetí to panu Martinovi vyšlo

7. 1. 2019

Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se přitom přiučil něčemu, co měl rozhodně vědět, než začal stavět. Ačkoli autorem těchto slov není pan Martin, ale filozof Friedrich Nietzsche, přesto by s nimi tento otec dvou dětí určitě souhlasil. 

Až třetí dům, bungalov od společnosti Haas Fertigbau, je naplněním představ jeho i jeho blízkých o ideálním bydlení.

„Ten první dům byl ztělesněním snů manželky o cestě z města. Koupili jsme starý dům na vesnici a já jsem rychle zjistil, že vedle práce trávím všechny volné chvíle nakupováním stavebního materiálu a opravami všeho možného. To se ukázalo pro nás pro všechny jako slepá ulička. Naštěstí jsme na tom neprodělali a s pomocí rodičů pak koupili zánovní patrový dům. Ten byl v dobrém technickém stavu, ale ty schody, a navíc účty za elektřinu mi dělaly starosti. Naší výhodou bylo, že jsme se nebáli změny, naopak – společně s manželkou jsme si řekli, že teď je čas využít nabyté zkušenosti a v klidu najít to správné bydlení,“ vysvětluje pan Martin.

Pozemek našel v jednom z menších měst Středočeského kraje, výhodou byla dobrá občanská vybavenost se školou a dojezdová vzdálenost do Prahy. Výběr dodavatele a typu domu byl velmi pečlivý. Když se pan Martin s paní podrobně seznámili s nabídkou na trhu, měli oba manželé jasno – nový dům má být jednopodlažní, energeticky úsporný a bude to dřevostavba. Navíc by v ní měl být dostatečný prostor k setkávání, součástí řešení měla být garáž a neměla by chybět ani velká terasa. Do prvního kola se dostalo 10 firem, které se montovanými dřevostavbami zabývají. Z nich se do finální trojky dostali kromě společnosti Haas Fertigbau i dva velcí tuzemští výrobci. U všech tří firem si rodina prohlédla vzorové domy a jednala s lokálními obchodními zástupci. „Navštívili jsme i domy, kde už rodiny bydlely, a ptali jsme se jich na zkušenosti s výstavbou, servisem i s bydlením po nastěhování. Samozřejmě jsme měli představu, jak by náš dům měl vypadat. Nakonec jsme si od každého z těchto tří výrobců vybrali typový bungalov a požádali jsme o individuální úpravy přesně dle našich představ. Například garáž, kterou jsme chtěli jako součást domu, neměla ústit přímo do interiéru, ale měla mít samostatný vchod. Řešili jsme i topení a chlazení domu, zajímal nás samozřejmě tepelný komfort a provozní náklady,“ popisuje výběr pan Martin.

Haas Fertigbau to u rodiny nakonec jednoznačně vyhrál. Viděli, že domy Haas Fertigbau jsou ve srovnání s nabídkami dvou konkurenčních firem o něco dražší, přesto si jejich cenovou nabídku a řešení vybrali. Stavbu financovali hypotékou a každá ušetřená koruna se jim samozřejmě hodila, výborné zkušenosti stávajících majitelů rodinných domů Haas Fertigbau a servis jejich obchodního zástupce je však přesvědčily. „A i po pěti letech bydlení musím říct, že jsme udělali dobře. To tradiční ‚nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci‘ tady platilo na 100 %. Dům je maximálně komfortní, v zimě si uděláme radost ohněm v krbu a zbylých devět měsíců jsme hodně venku na velké terase. Ta je výborně přístupná z obývacího pokoje s kuchyní i z naší ložnice. A i po letech chválím německou kvalitu a českou vynalézavost – projektanti neměli problém s našimi požadavky a přístup obchodního zástupce i šéfa montáže byl příkladný. Navíc nemáme žádnou závadu, vše funguje tak, jak má. To čekání na ten správný dům se nám vyplatilo. Jsme tady spokojeni a k překvapení mnoha našich známých rádi na celý proces výběru a výstavby domu vzpomínáme.“

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Den otevřených dveří 25.5.2019

Den otevřených dveří 25.5.2019

Přijměte pozvání na další Den otevřených dveří oblíbeného bungalovu Instinkt. Tentokrát se budeme těšit na všechny zájemce o dřevostavby v obci Sluštice těsně za jihovýchodní hranicí hlavního města.

Do 30.6. robotická sekačka zdarma

Do 30.6. robotická sekačka zdarma

Stále platí naše nabídka akčních cen vybraných bungalovů, do konce června od nás navíc dostanete robotickou sekačku!

Den otevřených dveří 11.5.2019

Den otevřených dveří 11.5.2019

Oblíbený bungalov Instinkt 2 vám představíme na dalším Dnu otevřených dveří. Tentokrát se za námi můžete vypravit do v sobotu 11. 5. do Příchovic u Přeštic na Plzeňsku.