Stezka Korunami stromů v Jánských Lázních oteřena

03. 07. 2017, 06:33

Haas Fertigbau Chanovice byl dodavatelem 3 objektů tohoto projektu

Nová Stezka korunami stromů vznikla na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Stezka je 1 300 metrů dlouhá a byla slavnostně otevřena 2. července 2017.

Na realizaci turistické atrakce na úpatí Černé hory se výstavbou tří objektů v hodnotě podílela i společnost Haas Fertigbau Chanovice. 

 

 

 

Smlouva s Haas Fertigbau byla podepsána na konci ledna letošního roku a hned po podpisu smlouvy začala příprava prováděcí dokumentace tak, aby se stihla co nejdříve zahájit výroba tří objektů, které Haas Fertigbau v Krkonoších staví – vstupního objektu s pokladnami, výstupního objektu s restaurací, sociálním zázemím, obchodem pro zákazníky a kancelářemi vedení Stezky a objektu odpadového hospodářství.

První kamióny najely na stavbu 19. března, to ještě bylo na stavbě 10 cm sněhu a základová deska byla pod ledem. Na dokončení všech tří objektů byly necelé tři měsíce, v polovině června byly budovy předané a 2. července 2017 byla celé stezka slavnostně otevřená pro veřejnost. Průběh realizace doprovázely časté výkyvy počasí, montáž probíhala za extrémních podmínek. Složité podmínky i termíny výstavby kladly extrémní nároky na všechny pracovníky Haas Fertigbau.

 

 

Zato návštěvníci se mají na co těšit. Vodorovná část stezky povede až 23 metrů nad terénem. Po 410 metrech se zanoří do podzemní jeskyně s průměrem třináct metrů, kde bude expozice podzemí s 3D modely. Na expozici úzce spolupracuje Správa Krkonošského národního parku. Návštěvníci zde budou moci studovat mikrosvět půdy, od kořenů po nejmenší živočichy. Z betonové jeskyně povede stezka na 45 metrů vysokou věž.

Do korun stromů v Krkonoších se podívají také návštěvníci s hendikepem – stavba bude zcela bezbariérová a na své si zde přijdou také vyznavači adrenalinu. Součástí stezky je suchý tobogán. Nechybí ani adrenalinové atrakce, na kterých si děti i dospělí vyzkouší svou odvahu i zručnost.